Forum Forum prawnePracy

ZUS nie wykonuje prawomocnego wyroku

ZUS nie wykonuje prawomocnego wyroku

Beata950 / 46.204.16.* / 2021-03-19 09:27
Witam.
8 lutego tego roku sąd II instancji oddalił w całości apelację Zusu. Chodziło o wyplate zasilku chorobowego. Wyrok uprawomocnil sie zatem 8 lutego i ma nadany tytul natychmiastowej wykonalnosci. Póki co ZUS zapłacił koszta zastepstwa procesowego a o wypłacie zasilku nikt nic w Zusie nie wie i nie myśli o wypłacie. Wiem, że 17 lutego ZUS złożył wniosek do sądu apelacyjnego o uzasadnienie wyroku. Na infolini ZUS powiedzieli mi że mają jeszcze możliwość kasacji.
Moje pytanie, czy skoro zus zapłacił mi juz koszta zastepstwa procesowego to to nie jest juz jakos przyjecie do swiadomosci ze przegrali i powinni natychmiast wykonac wyrok. I czy jezeli zloza wniosek o kasacje to czy tak czy inaczej nie powinni najpierw wykonac prawomocny wyrok. Czy ja mam w nieskończoność czekać. A prawomocne wyroki to tylko siema i można robić za wariata wszystkich do okola . Pozdrawiam
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
KlaraJ / 185.157.14.* / 2021-03-24 16:23
Na pewno na Twoim miejscu skonsultowałabym całą sytuację z jakimś prawnikiem. Od siebie moge polecić Pana Tomasza Tomaszczyk. Zajmuje się takimi sprawami i ma tutaj ogromne doświadczenie i wiedzę.

Najnowsze wpisy