Forum Forum ubezpieczeńInne

ZUS opóźnia wypłate zasiłku chorobowego

ZUS opóźnia wypłate zasiłku chorobowego

atomek0 / 2009-05-17 12:39
Mam pytanie do bardziej zorientowanych.Otóz pracowałem na umowe o prace i po ustaniu zatrudnienia jestem na zwolnieniu chorobowym.ZUS uzasadniajac to prowadzona kontrola u mojego byłego pracodawcy od lutego nie wyplaca mi zasiłku chorobowego.Wiem ze w ustawie jest zapis o miesiecznym terminie do wyplaty zasiłku -ZUS twierdzi ze nie obowiazuja go zadne terminy.Czy mozna w jakis sposob spowodowac zeby zaczeli go wyplacac?
Wyświetlaj:
foks / 89.74.195.* / 2009-07-07 09:29
atomek0 mam taki sam problem jak ty tzn od kwietnia jestem na chorobowym i majac dzisiaj 7 lipca nie dostałam zadnych pieniedzy, tłumacza sie kontrolą! napisz po jakim czasie jesli wogóle dostałeś kasę!
artur2008-88 / 195.88.28.* / 2010-08-23 03:41
koledzy da sie z zusem wygrac ja miałem wypadek drogiego dnia pracy doznałem urazu kolana (sciegna łekotka itd) do tej pory byłem juz 5 razy na komisji lekarskiej u lekarzy z zusu zaden nawet nie probował mi zabrac tego zwolnienia poniewaz miałem operacjie na to kolanko ale do sedna zus zaczol postepownie wyjasniające w zakladzie pracy wstrzymujac wypłate zasiłku chorobowego .otuz mozna osobie która podpisała sie pod pismem załozyć sprawe z powództwa cywilnego.nalezy zgłosic do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popelnienia przestepstwa .poniewaz tak jak w moim przypadku mam opłaty telefon mieszkanie auto itd.w sadzie zadałem pokrycia kar i odsetek za spuznione opłaty , podałem przyklad gdy kierowca zatrudnia sie do firmy i ma wypadek samochodowy to czy mimo tego iz ma krótki okres rejestracji to czy zasiłek mu sie nie nalezy???a do samego zusu zagladalem dzien w dzien i grzecznym nie mozna byc dla urzedasów bo cie zbeda w pare minut .a i z samym dyrektorem sie nie patyczkowałem .zus wstrzymuje wyplaty poniewaz wszczyna smieszne postepowania wyjasniające w sprawie obiecia ubezpieczeniem spolcznym ,niema limitu czasu na ta kontrole ale od datu ustanowienia ostatniej okolicznosci i i zakonczenia kontroli ma 30 dni na wypłate zasilku .wazne jezeli wiesz ze bedziesz duzej niz 180 dni na tak zwanym l4 to złóz wczesniej dróczek o wypłate swiadczenia rechabilitacyjnego by nie czekac kolejny miesiac na rozpatrzenie tego wniosku.powodzenia w walce z urzedasdami mi sie udalo to i wam sie uda ,
Były przedsiębiorca / 109.206.214.* / 2014-07-02 16:03
Tak, mają 30 dni na wypłatę, bo zakończeniu kontroli. Wykorzystują to, jak mogą. W moim przypadku 30. dnia, kiedy powinni wypłącić świadczenia, wysyłali pismo, aby przedłużyć sobie ten termin i tak ciągle. Kiedy płaciłam po tysiąc złotych do ZUS-u było okej, ale kiedy oni mają wypłacić, to zaczyna się problem. Z tego co wiem, jest to już standardowe postępowanie - jak najbardziej opóźnić wypłatę świadczeń i robią to zgodbie z prawem, bo wdg ustawy mają 30 dni, ale po złożeniu wszystkich niezbędnych dokumentów.

Najnowsze wpisy