Forum Forum dla firmKadry

ZUS wypełni dokumenty za małych przedsiębiorców

ZUS wypełni dokumenty za małych przedsiębiorców

Wyświetlaj:
bczart / 217.113.228.* / 2010-02-25 20:28
To nie jest udogodnienie dla przedsiębiorców lecz zapewnienie pracy urzędnikom ZUS. Najpierw zlikwidowano tysiącom płatników składek ZUS możliwość przesyłania dokumentów drogą internetową, wprowadzając obowiązek posiadania płatnego podpisu elektronicznego.
A teraz z wielkim szumem wprowadza się "dobrodziejstwo" robienia dokumentów za nas. Jeżeli ja odpowiadam za dokument, to ja chcę go wypełniać. Prawdziwym udogodnieniem byłby powrót do obowiązujących w 2008r zasad przesyłania dokumentów ZUS drogą elektroniczną. Czy ktoś jest w stanie logicznie wytłumaczyć, dlaczego zeznania roczne PIT można wysłać drogą elektroniczną bez posiadania płatnego podpisu elektronicznego a dokumentów ZUS nie? I to właśnie jest tzw. polska paranoja.
lebo / 89.187.240.* / 2010-02-25 18:53
Po co ta cała biurokracja, przecież każdy ma własne konto, na które ZUS powinien wydać każdemu zatrudnionemu tzw. "zieloną kartę" (karta jaką mają emeryci/renciści). Każdą zarobioną kwotę pracodawca jest zobowiązany obciążyć składkami ZUS. Każdy pracownik mając "zieloną kartę" może sprawdzić swoje konto w ZUS. Należy wprowadzić zasadę, że pracodawca nie zatrudnia pracownika bez "zielonej karty" i pod odpowiedzialnością karną jest zobowiązany do odprowadzenia składek ZUS. Na podstawie "zielonej karty" również jest ubezpieczony w NFZ. Gdyby ta karta była jeszcze ze zdjęciem mogłaby służyć jako dowód osobisty itd, itp... Nie rozumiem po co ten cały bałagan!
klosss / 83.21.65.* / 2010-02-25 12:49
Jak ktos nie potrafi wypelnic formularzy do ZUS to po co sie bierze za biznes? Przeciez ZUS tego nie zrobi za darmo, tylko zaplacimy my - podatnicy za te usluge. Ni rozumie dlaczego ja mam finansowac czyjs biznes, za mnie nikt za nic nie placi i mi nie pomaga za darmo.
Duska / 89.25.208.* / 2010-04-08 23:03
Nie jest to prawda co tu pisza.ZUS wypelnia tylko dokumenty jesli nie zatrudnia sie żadnego pracownika tzn tylko osoba prowdząca DG placi skladki za siebie.Bylam w ZUSie i tak mi powiedziano.
Mąz zatrudnia pracownika i mimo to ZUS nic za niego nie bedzie wprowadzal bez sporzadzenia deklaracji.
Sa to błędne informacje albo mnie wprowadzono w błąd>Ale kto to wie???
robert242 / 188.124.171.* / 2010-02-25 17:45
to nie biadol, tylko załóż swoją firmę i posmakuj tego chleba. najprościej siedzieć na etacie i jęczeć, że tobie nikt nic nie daje.jesteś typowym przykładem Polaka z roszczeniową postawą.

Najnowsze wpisy