Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Związki w KGHM przeciwne sprzedaży spółki

Związki w KGHM przeciwne sprzedaży spółki

Money.pl / 2009-07-22 14:40
Wyświetlaj:
SEBASSTIAN1Z / 94.42.116.* / 2009-07-22 16:12
CO NAGLE TO PO D
czy jest to mondra i przemyślana pokazuje dzisiejszy kurs -5%. Szukanie kasy cią dalszy nieudało sie skubnąc banki to pora na firmy. Bez większego rozgłosu rząd sprzedał np: posiadane akcje firmy ZELMER.
Szybka i bezmyślna prywatyzacja nikomu nie przynosi korzyś ani firmie ani państwu,
jaroslaw74 / 2009-07-23 07:01 / Uwaga! Łamie regulamin forum
a ty jesteś mądry ???
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - ken to cymbal.]
Shadook / 77.253.87.* / 2009-07-22 15:12
Przepraszam, a czy to nie jest tak, że prywatny właściciel będzie lepiej zarządzał firmą i długofalowo pracownicy na tym zyskają?
Rozumiem, łatwiej jest strajkować pod Sejmem i wywierać nacisk niż pod centralą międzynarodowego koncernu.
pozdrawiam
Shadook
sharam12 / 89.75.16.* / 2009-07-22 15:14
na jakim ty świecie zyjesz? kto ci w Polsce bedzie czyms lepiej zarzadzal? kto ci w Polsce przy rzadach PO bedzie dbal i to , zebys sie lepiej czul, ocknij sie
d23d23d / 196.3.50.* / 2009-07-22 15:28
no na pewno ryszyk ala ksiadz i ksero kurduplo
Shadook / 77.253.87.* / 2009-07-22 16:21
Żyję w świecie gdzie większość firm jest w rękach prywatnych.
Nie wiem czy wiesz, ale ponad 75% PKB Unii Europejskiej jest generowane przez firmy rodzinne.
Nie rozumiem co ma Polska i PO do tego?
pozdrawiam
1narian / 83.26.106.* / 2009-11-24 10:28
w Polsce władza zablokowała rozwój małych i rodzinnych firm które stanowiły by konkurencje dla działalności firm przejętych przez mafie co za tym idzie mogły by zabrać częśc dotacji dlatego nie można porównywać nas do jakiegokolwiek z krajów unii władza zachowuje się jak pijany człowiek któremu dano karabin z ostrą amunicją likwiduje kogo popadnie ale nie bezmyślnie
nielogo / 83.238.19.* / 2009-08-11 17:39
Firmy sprywatyzowane są bardziej efektywne Tylo że w Polsce (niestety) cały wzrost wydajności przechwytują zdemoralizowane zarządy i ich świta z niższych szczebli.Robole z coraz bardziej zgiętymi kręgosłupami praktycznie nic z tego nie mają.
Zlosliwy Miecio / 94.246.126.* / 2009-07-22 16:28
To proste - nieudacznicy obarczaja zawsze wina za swe porazki swiat zewnetrzny - PO, Zydow, cyklistow (niepotrzebne skreslic). Teraz na winnego wszelkiego zla Twoj przedmowca wybral PO :-)
Shadook / 77.253.87.* / 2009-07-22 16:32
Dzięki za posta bo już się bałem, że tylko ja jestem normalny na tym forum.
pozdrawiam
MARK RUDNA / 89.75.16.* / 2009-07-22 14:54
Jestescie zalosni, nie zdajecie sobie sprawy jak wyglada praca w kopalniach, bardzo zadko mi sie zdarza ze komentuje cookolwiek co pisza na forach, jednak sam jestem pracownikiem i gdy widze taego typu teksty chcialbym was na zywo zobaczyc i to uslyszec, zebyscie poczuli w jakim jestescie bledzie i zaklamaniu, powodzenia "ludzie"...
3d23ed12d / 196.3.50.* / 2009-07-22 14:54
jak zwykle CHOŁOTA ZWIĄZKOWA nie chce ODPUŚCIĆ DOJENEJ krowy , za prywaty ZWIĄZKOWCY pewnie już nie zarobią po 25 tys!!!!!!!!!!!!!!!!!
zwykły górnik / 89.75.22.* / 2009-08-11 15:52
Ale Ty jesteś pusty!Media nakręcają całą sprawę tak jak im pasuje,Pracuję w KGHM od 20-tu lat i nie znam związkowca co tyle zarabia.A wszyscy dookoła jak psy ogrodnika!Rząd wszystko sprzeda!Donald chce być prezydentem,potrzebna kasa,a jak podniesie podatki to kto na niego zagłosuje???Obiecał że zostawi KGHM w spokoju i jego słowa się w g....obracają.To Rząd jest wszystkiemu winien,nie Spółka do KGHM nie dokładają 1PLN a biorą miliardy dywidendy.Prywatyzacja trwa od lat!Ludzie czy przez to zmniejszyło się nasze zadłużenie!!!Rząd jest nienasycony!!!Jestem tylko ciekawy z kąd wezmą pieniądze jak już wszystko sprzedadzą!Następni będą sprzedawać ludzkie organy,bo już nie będzie co sprzedać! Już była podobna sytuacja kiedy jedna z firm Amerykańskich chciała nas kupić,dziś ta firma już nie istnieje!A reasumując moją wypowiedź powiem Wam ile zarabia pracownik z 3-letnim starzem,który zjeżdża na 4 zm i pracuje w przodku 2500PLN POD WARUNKIEM,ŻE PRZEROBI DO TEGO 2 SOBOTY I NIEDZIELE-WIEC SKŁADAJCIE PODANIA DO PRACY W KOPALNI TAM KASA LECI Z NIEBA!!!A CZASAMI KAMIENIE NA ŁEB.Ubolewam,że przyszło mi żyć w tak zakłamanym przez Rząd i Media kraju.
restress / 83.12.233.* / 2009-07-22 14:42
Bardzo dobra decyzja o sprzedaży. Wreszcie wzrośnie efektywność
morwa1973 / 213.17.208.* / 2009-07-22 14:40
A pewnie że będą protestować - nowi inwestorzy to chwila prawdy i do roboty będą sie musieli wziąć - koszty przytnie i pokończą się dodatkowe premie i inne bonusy a do roboty będą sie musieli zabrać obiboki.

Niech sprzedaje to może wreszcie zrozumieją co to znaczy faktycznie pracować a nie tylko gębą mamlać.
git / 89.151.29.* / 2009-07-22 15:52
nie masz zielonego pojecia o pracy w kopalni , a co do prywatyzacji to byłby poczatek konca kghm , ciekaw jestem kto bedzie narazał zycie jesli zniesli by dodadkowe pieniadze (premie zyski itp) bo ja napewno nie byłem swiadkiem wielu wypadkow i ci ludzie nie zawinili , jest cos takiego jak zagrozenie topaniami gdzie człowiek nie ma najmniejszych szans ( siły natury) i nie ma na nie wpływu , ja sam zastanawiam sie nad odejsciem z tej pracy bo nie kalkuluje codzienna utrata zdrowia i ryzyko , ajak juz to zrobie zawsze bede szanował prace gornicza bo to sa twardzi i odwazni ludzie !
antysoc / 93.105.17.* / 2009-07-23 06:30
komuno wróć, jak się nie nadajesz do innej roboty to do kopalni. Jak nie będzie chętnych to podniosą pensje w czym dzielo????? Ja bym też część pensji "wypłacał " w akcjach niech poczują się właścicielami i pensje uzależnił od wyników ( w jakiejś mierze) najlepiej to doić resztę społeczeństwa mając gębę pełną frazesów o solidaryźmie
Niknejm niezalogowany / 94.246.126.* / 2009-07-22 16:25
To odejdz z pracy, jak Ci nie pasuje.
Jesli wiecej osob odejdzie, pensje dla pozostalych wzrosna - prawo podazy i popytu.
Co do prywatyzacji - jestem za. Firmy panstwowe sa zwykle slabo zarzadzane przez obsadzanie wyzszych stanowisk z klucza partyjnego i przez karuzele stanowisk po kazdych wyborach. Jak firma jest prywatna, to ten problem sie konczy. Poza tym zwykle okazuje sie po prywatyzacji, ze 20-40% zalogi p****** w stolki i bez szkody dla dzialalnosci operacyjnej moze byc zwolniona - efekt to wyzsze zyski, a wiec i wyzsze dochody - wlascicieli i budzetu panstwa (podatki). Moze to malo popularne spolecznie, ale tak jest. A i patologie zwiazane z przerostem 'uzwiazkowienia' sie koncza :-)
O_bywatel / 83.10.70.* / 2009-07-22 16:20
A marynarz nie ryzykuje? A na budowach nie ma wypadków? A kierowcy zawodowi na naszych drogach? A piloci? A służba zdrowia notorycznie narażona na ryzyko zakażeń? itd. itp. Wiesz człowieku ile jest wypadków w przemyśle?! Tak się akurat składa, że wiem jak się pracuje w kopalniach i znam inne gałęzie przemysłu. I nie chodzi tu o górników, ale o związkowych DARMOZJADÓW, ktorzy pasą się na cudzej pracy i podpuszczają takich jak Ty.
A co do Ciebie: sam (tak jak każdy) musisz podjąć decyzję czy chcesz ryzykować dla większej kasy. Na platformach wiertniczych płacą jeszcze więcej...
górnik / 89.75.22.* / 2009-08-11 16:09
A wiesz człowieku ilu jest związkowców etatowych-nie wiesz!A wiesz dlaczego płace górnika podawane są takie wysokie!Nie wiesz, bo gdybyś wiedział to niepisałbyś takich bzdur!A może wiesz ile zarabia 440osób w Zarządzie KGHM a to są ludzie którzy często nie mają pojęcia o pracy w kopalni!Dlaczego nie piszesz o tych darmozjadach którzy myślą co jeszcze sprzedać!brakuje u nas islamu,oni to inaczej załatwiają...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy