Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Związki zawodowe w Polsce. PiS i Kukiz'15 przeciw ograniczeniu przywilejów

Związki zawodowe w Polsce. PiS i Kukiz'15 przeciw ograniczeniu przywilejów

Wyświetlaj:
darekz. / 2016-03-06 14:31
Czy partie obecnie opozycyjne mają tak duże osiągnięcia w walce z przywilejami związkowymi , branżowymi.? Wydaje mi się że obecnie żadna partia rządząca nie odważy się zabrać przywilejów związkowcom , nauczycielom służbom mundurowym , czy chociażby rolnikom bo mogło by to ich sporo kosztować.Każdy rząd wręcz dopieszcza te grupy przywilejami w pewien sposób korumpując je i tutaj akurat nie ma znaczenia jaka partia rządzi.
mnich70 / 46.186.10.* / 2016-02-26 13:44
To, że PIS jest partią socjalistyczną a nie prawicową to wiem. Ale Kukiz miał walczyć o usunięcie przywilejów i koryta. W tej chwili pracodawca często opłaca lub wypożycza ZA FRIKO autobusy, którymi związkowcy jadą na protesty w Warszawie. Prezesi związków (w mojej byłej firmie były 2 związki) są nie do ruszenia. Mogą spokojnie spać w pracy i mimo, że mają jakiś oficjalny etat to zajmują się drukiem ulotek, analizą prasy czy malowaniem transparentów (sami nie malują). ILE ZAKŁADÓW PADŁO bo związki wywalczyły dodatkowe świadczenia? Zamiast zwolnić kilku-kilkunastu obiboków pada zakład zatrudniający kilkaset osób. Związki zawodowe w dzisiejszej formie to przeżytek.
T.J. / 83.8.250.* / 2016-02-25 11:10
A Kukiz miał walczyć z partiokracją i przywilejami, teraz to sam ma przywileje i popiera rządy jednej partii !!!
Chyba że w swoim rozumku nie pojmuje co robi ?!!
intelektualniKastraci / 151.18.98.* / 2016-02-25 10:46
Widzę, że niektórzy dalej pozostali nieświadomi jak noworodki i pozwalają sobą manipulować...
Coście się uczepili tych związków, które Was chronią...?
Dlaczego nie czepiacie się sądów, prokuratorów, prawników tworzących prawo, którzy właśnie sobie takie prawo utworzyli by mieli nieograniczone przywileje na zawsze nie ponosząc żadnej odpowiedzialności ani kosztów swoich przekrętów. Zawsze płaci budżet.
Zacznijcie od tych nietykalnych ponad prawem, później przejdziemy do pozostałych.
Qbeu / 88.199.250.* / 2016-02-25 13:41
A kiedy i gdzie widziałeś co robią dla pracowników związki? Nie robią nic rzeczowego poza pobieraniem kasy dla siebie i na swoje utrzymanie. Wiesz ile wogóle jest związków i związkowców? Więcej jak pracowników. Sam pracuję w spółce kolejowej i widzę "efekty" ich pracy. 50zł na święta a panowie którzy pracują po 25-30 lat na tej samej pensji jadą. Związki to twory które już dawno nie mają racji bytu a stały się dla wielu źródłem dochodu.
Bak / 188.146.72.* / 2016-02-25 09:13
Jeśli od dziś ktoś jeszcze nazwie PIS partią prawicową, to można spokojnie dać mu w mordę, aż mu kłamliwy jęzor zagrzechocze o zęby. Zawsze zastanawiałem się, czy dziennikarze nazywający PIS prawicą to idioci, czy też sabotażyści.
Kankel / 79.110.201.* / 2016-02-25 08:15
Polska jednocześnie zmierza na zachód i południe, w stronę
-> Hiszpanii, Grecji i Węgier
JAN709 / 217.172.229.* / 2016-02-25 07:23
Żałuję , że głosowałem na KUKIZA
zibixy / 109.241.179.* / 2016-02-25 05:42
APELUJĘ!!! W obliczu zagrażającej zagłady demograficznej NARODU POLSKIEGO proponuje zlikwidować wszelkie przywileje i ulgi w PAŃSTWIE POLSKIM !!!
Dziś naszego kraju nie stać na taki luxus!!!
Przed laty nasi ojcowie odbudowywali z gruzów zniszczoną Ojczyznę !
Dziś solidarnie w obronie naszej demografii musimy zrzec się wszelkich przywilejów!
lolo478 / 91.193.13.* / 2016-02-25 05:37
Załuję ze głosowałem na Kukiza
~ reginka / 84.205.14.* / 2016-02-24 22:36
PRAWA I PRZYWILEJE POWINNI STRACIĆ WSZYSTKIE GRUPY ZAWODOWE. Z JAKIEJ RACJI DAJE SIĘ KOMUŚ JAKIEŚ PRZYWILEJE NA KTÓRE MUSIMY WSZYSCY INNI PŁACIĆ????? CO DO ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH TO TAK JAK RELIGIA POWINNA WYJŚĆ ZE SZKOŁY DO KOŚCIOŁA LUB SALEK KATECHETYCZNYCH DLA DOBRA WIARY W BOGA. TAK I ZWIĄZKI ZAWODOWE POWINNY WYJŚĆ Z ZAKŁADÓW PRACY DLA DOBRA PRACOWNIKÓW NIE DLA DOBRA PRACODAWCY TAK JAK JEST TERAZ. DUŻO WIĘCEJ OSÓB ZAPISAŁO BY SIĘ DO TAKICH ZWIĄZKÓW NIEZALEŻNYCH OD NIKOGO. TAKIE ZWIĄZKI BRONIŁY BY WSZYSTKICH POLSKICHj PRACOWNIKÓW NIE ZALEŻNIE OD ZAKŁADÓW PRACY PRYWATNEJ CZY PAŃSTWOYCH.BO BYŁY BY FINANSOWE PRZEZ PRACOWNIKÓW KTÓRYCH MUSIELI BY BRONIĆ PRZED OSZUSTWA PRACODAWCY!!!! ZLIKWIDOWAĆ WSZYSTKIM PRZYWILEJE!!!! WSZYSTKIM!!!!WSZYSTKIM!!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
fasdfas324324 / 83.26.102.* / 2016-02-24 21:46
PO przez 8 lat udawała że ogranicza przywileje ZZ. Wielkie koncerny samochodowe ulokowały produkcje m.in. na Słowacji bo nie chciały miec do czynienie z polskim ZZ.
gosc 150 / 46.223.129.* / 2016-02-25 00:02
bzdura i jeszcze raz bzdura. prosze przeczytac kodeks pracy, tam jest wyraznie napisane ze firma ma wybor (zwiazki zawodowe albo maz zaufania wybrany z pracownikow)
Zonky Zonk / 80.238.127.* / 2016-02-24 21:40
Jak dla mnie wszystkie wymienione zmiany mają sens. W tej chwili związki zawodowe to jedynie wygodne posadki dla związkowych darmozjadów (nie piszę o pracownikach do związków należących, tylko o tych żyjących ze "związkowania"). Ale oczywiście pisuarczyki się na to nie zgodzą, bo przecież chociażby taki Duduś (P) nakręcał im poparcie, więc po co mieliby jemu i jemu podobnym zabierać ciepłe posadki. Poza tym szybko by wyszło, jakie w tych związkach szambo....

Najnowsze wpisy