Forum Polityka, aktualnościKraj

Związkowcy służby zdrowia źli na Religę

Związkowcy służby zdrowia źli na Religę

Money.pl / 2007-01-08 16:12
Komentarze do wiadomości: Związkowcy służby zdrowia źli na Religę.
Wyświetlaj:
Bernardo / 83.30.207.* / 2007-01-10 19:02
W trosce o byt i przyszłość naszej Ojczyzny

Zobowiązani by przekazać przyszłym pokoleniom wszystko, co cenne z ponad tysiącletniego dorobku,

pragnąc na zawsze zagwarantować prawa obywatelskie, a działaniu instytucji publicznych zapewnić rzetelność i sprawność, w poczuciu odpowiedzialności przed Bogiem lub przez własnym sumieniem, ustanawiamy Konstytucję Rzeczpospolitej Polskiej jako prawa podstawowe dla państwa oparte na poszanowaniu wolności i sprawiedliwości, współdziałaniu władz, dialogu społecznym oraz na zasadzie pomocniczości umacniającej uprawnienia obywateli i ich wspólnot.

Wszystkich, którzy dla dobra Trzeciej Rzeczpospolitej tę Konstytucję będą stosowali, wzywamy aby czynili to, dbając o zachowanie przyrodzonej godności człowieka, jego prawa do wolności i obowiązku solidarności z innymi, a poszanowanie tych zasad mieli za niewzruszona podstawę Rzeczypospolitej Polskiej
smutny / 83.16.251.* / 2007-01-08 23:31
No proszę przez długi czas nikt się nie odzywał
Wystarczyło że umieściłem swoją "brutalną" ( z błędami ortograficznymi i stylistycznymi) opinie , a juz tyle odzewu.
ga ga cos tam ocenia wypowiedzi po ortografi , nawet to rozumem, taka przypadłośc człowieka dla którego wartość opakowania jest ważniejsza od zawartości.
Następnym razem postaram sie napisac coś ładnego i bylejakiego ale czysto stylistycznie i bez ortograficznych błędów może to ukontentuje wrażliwych na czystość ortograficzną.
Mam takie wrażenie ze udeżyłem w stół i nożyce sie odezwały.
Tak po prawdzie napisałem w ten sposób specjalnie (błędy ortograficzne niestety juz nie specjalnie)
ciekaw byłem odzewu,
nie jestem jakoś zaskoczony.
Jeżeli uraziłem wrażliwych na czystośc języka pisanego to przepraszam .
Natomiast uznając nieliczne zasługi oraz heroiczne postawy i działania tzw opieki medycznej , pozostaje przy swoim krytycznym zdaniu.
smutny / 83.11.71.* / 2007-01-08 16:12
no jasne .. nie wazni sa pacjęci i chorzy .. wazni sa pracownicy wszelkiej masci szpitali, przychodni, i innych obiektów słuzby zdrowia.
ze też ten minister jeszcze sie nie domyslił .. pacjeci to zło konieczne .. to usprawiedliwienie istnienia wszelkiej masci pracowników słuzby zdrowia.
ale rozumiem żądania lekarzy .. kazdy chce zarabiac wiecej .. byle miał tytul lekarski niewazne umiejetności .. ot tak pourawniłowce .
proponuje masową emigrację szanownemu gronu lekarskiemu .. do raju czyli tam gdzie ich przyjma i zapłaca jak sobie winszuja .. a ci których nie zechca .. niestety muszą pozostac w kraju .. za pensje na jakie w tej chwili stac nasz kraj.
i jeszcze jedna propozycja proponyje otwarcie granic naszego kraju dla lekarzy z innych krajów .. napewno wielu zanjdzie sie chetnych ..
czyli urynkowic naprawde a nie pozornie jak jest to teraz .. rynek usług medycznych .. ale obawiam sie jednego
znowu lament podniosie słuzba zdrowia .. no bo jak to ich urynkowic ... nie po to kończyli studia medyczne aby ich teraz urynkawiac ..
ga-ga chwała bohater / 85.222.11.* / 2007-01-08 21:08
Kto to jest (a właściwie są) "pacjęci" - za moich czasów w byli to zawsze "pacjenci" - od "pacjent", a nie "pacjęt", ale jaka ortografia, takie i przemyślenia ....
cdnn / 83.142.72.* / 2007-01-08 21:55
A ja od siebie dodam: "dostęp do świadczeń ..." albo "dostępność świadczeń ...".
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2007-01-08 18:06
Do smutny: Proponuję odpuścić sobie komentowanie zjawiska bo wiedza Pana jest podobna jaką ma osioł o programie gwiezdnych wojen. Służba Zdrowia (jak ja nie cierpię słowa "służba") a raczej opieka medyczna wymaga reform na absolutnie każdym poziomie (finanse szpitali, system kształcenia, zarobki, struktura itd.). Ten proces będzie trwał latami. De facto prof. Religa nie robi NIC!

Żałosne jest co Pan wie na temat emigrowania polskich lekarzy oraz o zastępowanie ich np. białoruskimi. Skutki obecnej polityki a raczej braku reformowania odczujemy już za parę lat (będzie się Pan leczył przez radio-Maryja najlepiej). Białoruski lekarz jeśli wpadnie do Polski popracować to na krótko, żeby jechać dalej na zachód. Studencji nastawiają się na emigracje już na etapie studiów, młodzi lekarze od wejscia do EU coraz częściej wyjeżdzają, zjawisko się dopiero co zaczęło bo początkowo Unia robiła i ciągle robi biurokratyczne utrudnienia. Brak specjalistów odczujemy bardzo szybko. Naprawa tego będzie bolesna i długotwała.

Żenują mnie ludzie, którzy nie wiedzą, że nowoczesne społeczeństwo to informatycy, lekarze, inżynierowie, że usługi, technologie, nauka to są gałęzie przynoszące zyski państwu. Nie dziwią mnie takie komentarze w internecie, bo wynik wyborów mnie już wystrczająco załamał. No coż wieś, górnicy w tym kraju to elita. Niestety...
smutny / 83.16.251.* / 2007-01-08 23:08
antypisuar nie pie...rd..ol
jestes dosyc przemądrzały .. ale tez mogę powiedziec że pańska wiedza jest podobna do wiedzy osła o programie wojen gwiezdnych ..
jedynym przeciwnikiem reformy służby zdrowia jest sama służba zdrowia ..
oczywiście śa za reforma ale taka aby nikt nie stracił stanowiska a pensje wzroisły .. natomiast z tego co zostanie mozna pokryc pozostałe potrzeby.
może i pisze brutalnie (i z błedami ortograficznymi czy stylistycznymi .. ku radości świętopełków .. lubujących sie w wytykaniu takowych).
zbyt dobrze znam służbe .. o przepraszam opieke medyczną .. aby wierzyć że lekarze czy pielegniarki czy inny personel medyczny sie zreformuje.
reformator musi przyjśc z zewnątrz .. podobnie jak w innych branżach .. własnie po to aby to przyszli pacjeci mieli z tego pozytek.
natomiast moja propozycja emigracji lekarzy jest jak najbardziej uzasadniona .. skoro straszą emigracja .. niech jada i tak spora ich ilośc nie powinna nigdy byc lekarzami .. jedyne co robią to przepisywanie recept starszym ludziom.
nie mam nic przeciwko nowoczesnemu społeczeństwu .. z tym że dla mnie nowoczesnośc nie musi oznaczac az takiego rozwarstwienia społecznego ..
wszystkie środowiska korporacyjne czy to prawnicze czy medyczne .. same nigdy sie nie zreformują .. bo tak naprawde im dobrze jest tak jak jest i jedyna reforma o jakiej marzą to wieksza ilośc kasiory jaka mogła by wpadac do ich kieszeni .
orka 7 / 83.5.214.* / 2007-01-08 16:39
A dlaczego ci ludzie mieli by masowo emigrowac a jesli tak to powinni uczyc sie tam gdzie chcieli by emigrowac!!! aze to kosztuje bardzo istraszna kase trzebaby wybulic ! apacjeci to kto to jest to sa nieroby na wczasach w szpitalu ,graja w karty pija kawke i przeszkadzaja personelowi won z takimi!!!!
ga-ga chwała bohater / 85.222.11.* / 2007-01-08 21:10
i znowu "pacjęt" ... i to wystarcza za cały "komętarz ;)) - znaczy się KOMENTARZ
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2007-01-08 18:14
Do orka 7: Proponuję stanąć pod budką z piwem i głosić te poglądy.
Druga część komentarza nie jest już dla Ciebie, bo będzie za bardzo merytorycznie. Ty już mam nadzieje, jesteś w drodze pod budkę.

Polski student medycyny nie uczy się za darmo, choć czesnego nie płaci to jest to wkalkulowane w koszty społeczne polegające na opodatkowaniu obywatela. Zatem ma prawo studiować w Polsce bo studiuje za swoje (za swoich rodziców de facto). Potem jak mu się zachce wyjechać bo widzi co tu za bryndza się dzieje, to szkoda, ale niech jedzie.

Jeśli chodzi o mnie to ja poproszę tak jak na zachodzie wolę płacić 30-50 tys USD rocznie za studia medyczne a potem zarabiać rocznie nie mniej niż 100 tys USD jako specjalista.
ga-ga chwała bohater / 85.222.11.* / 2007-01-08 21:12
dawniej mówiono "głos na puszczy" ...
mdk / 81.169.67.* / 2007-01-08 18:59
Panie,

Juz od wiele miesiecy czytam Pana, i naprawde, trudno mi jest zrozumiec dlaczego Pan sie meczy, tych ludzi i tak sie nie da przekonac, oni nie chca.

Najnowsze wpisy