Forum Polityka, aktualnościKraj

Związkowcy z oświaty grożą strajkiem

Związkowcy z oświaty grożą strajkiem

Money.pl / 2010-03-24 12:50
Komentarze do wiadomości: Związkowcy z oświaty grożą strajkiem.
Wyświetlaj:
Berd / 195.26.76.* / 2010-03-25 00:18
Niestety w zawodzie jest wielu nieudaczników. Psują oni wizerunek nauczyciela. Niestety w sporej części są to starzy zasiedzieli towarzysze.
vollta77 / 87.206.240.* / 2010-06-30 21:59
kochani dajcie na luz Komorowski wam obiecał ze dostaniecie( po plecach?)
Mario_xxxxxxxxx / 94.254.252.* / 2010-03-24 12:50
O jakiej odpowiedzialności mówi Broniarz? Przecież nauczycieli nikt nie rozlicza z ich pracy. Uważam, że nauczyciele powinni być jedną z najlepiej opłacanych grup zawodowych, ale powinni "głową" odpowiadać za wyniki. Co do samej karty, data jej wprowadzenia mówi co miała ona na celu...
matematyk / 80.54.117.* / 2010-03-24 21:25
Problem w tym, że wyniki w dużej mierze zależą od możliwości uczniów. Nie tak łatwo ocenić skuteczność pracy nauczyciela. Dureń olewający zajęcia może "przygotować" do matury klasę, która świetnie zda, jeżeli dostanie zdolnych i dobrze przygotowanych w gimnazjum uczniów.
Ja miałem taką klasę, w której średnia z matematyki po gimnazjum była około 2.1. Dwóch uczniów miało 3 a pozostali 2. Taką klasę utworzyli w moim technikum i dali mi do nauczania matematyki. Po roku miałem tylko 4 oceny pozytywne. Reszta to były lufy. Ludzie nie znali tabliczki mnożenia, działań na ułamkach. Notorycznie wagarowali, a jak już przychodzili to mieli w nosie lekcję.
Dyrektor zapytał mnie wprost: za co biorę pieniądze, skoro tyle jest jedynek. Dodam że tylko ja je wpisałem, reszta nauczycieli wprost mi mówiła, że wpisują dopy dla świętego spokoju.
Wyszedłem jako najgorszy nauczyciel w szkole, tylko dlatego że byłem uczciwy przy ocenianiu.
Uprzedzę: lekcję starałem się prowadzić sumiennie, niestety uczniowie nie ocenili należycie swoich możliwości...
przekręt / 84.10.241.* / 2010-06-30 21:18
Taka polityka z ocenianiem jest wszędzie. Aż strach jak to wyjdzie na jaw.
rodzic / 89.171.225.* / 2010-03-25 10:46
.... kiedyś uczniowie z 3 (skala ocen 2-5) mogli uczyć się po skończeniu podstawówki najwyżej w zawodówce albo jakimś cechu......
a teraz? jeszcze trochę a lekarz z oceną 2 na dyplomie będzie robił operacje na otwartym sercu
... potem narzekamy: na służbę zdrowia, pomyłki adminisrtacyjne itp...

Najnowsze wpisy