Forum Forum dla firmZakładanie firmy

zwlekałem pół roku z pójściem do ZUS, co mam zrobić ??:)

zwlekałem pół roku z pójściem do ZUS, co mam zrobić ??:)

TomekLuberek / 83.6.92.* / 2007-12-16 23:46
Witajcie,
Prawie pół roku temu zarejestrowałem jednoosobową działalność w Urzędzie mojej gminy, dostałem karteczkę z wpisem do ewidencji, w Urzędzie Statystycznym otrzymałem nr. regon. Poszedłem do banku, założyłem konto i wyrobiłem pieczątkę. Postanowiłem, że odłożę wizytę w Urzędzie Skarbowym i w ZUS bo wolałem wydać kasę na sprzęt potrzebny do pracy i poczekać na pierwszą wypłatę. Niestety przez miesiąc wpadłem w takie problemy finansowe, że dopiero teraz wychodzę na prostą. Przez ostatnie 6 miesięcy zajmowałem się pracami wykończeniowymi, remontowymi itp. Przewiduje że na początku stycznia będę mógł się pokazać w ZUS-ie i w Urzędzie Finansowym i uregulować zaległe należności. Z tego co obliczyłem to w ZUS za 6 miesięcy będę musiał zapłacić około 2000zł i właśnie nie wiem ile mam przygotować pieniędzy na Urząd Finansowy za podatki. Znajomy mi powiedział, że mogę wybrać ryczałt i podobno wtedy wychodzi 170zł miesięcznie ale jak jest to nie wiem a dopóki nie uzbieram całej zaległej kasy którą powinienem wpłacać to wole się nie pokazywać. Wie ktoś ile mam szykować kasy na podatki ? :) Mam nadzieję, że jak już przyjadę do tych dwóch urzędów z całą zaległą kasą to mnie nie ukarzą jakąś wielką karą bo chyba będę wtedy zmuszony wyjechać z kraju. Czy może mi ktoś napisać jaka kara mi grozi za te 6 miesięcy spóźnienia ??
pozdrawiam
Tomek L.
przewodnick / 2007-12-17 16:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ZUS nie powinien chyba robić z tego tytułu problemów (poza oczywiście odsetkami), natomiast US oprócz odsetek dołoży Ci mandat skarbowy.

Najnowsze wpisy