Forum Polityka, aktualnościKraj

Zwolennicy krzyża przed pałacem: krzyż powinien pozostać

Zwolennicy krzyża przed pałacem: krzyż powinien pozostać

Wyświetlaj:
ździcho / 77.254.168.* / 2010-08-23 22:08

Chcą, by projekt budowy pomnika został wyłoniony w międzynarodowym konkursie, "z udziałem autorytetów z dziedziny sztuki i architektury, także z zagranicy".

Autorytety, czy bywalcy ekskluzywnych cyganerii artystycznych? Jestem absolwentem Wydziału Artystycznego przy UMCS w Lublinie ze specjalizacją rzeźba. Nie bywam na bibach znanych, zachlanych, zaćpanych, wszczynających burdy "autorytetów". Oto moja propozycja:
Ukrzyżowany orzeł z koronie (nie cierniowej tylko królewskiej). W jego serce wbity sierp, a u stóp cokołu leżący młot. U szczytu krzyża na tablicy inicjały LKRP. W tle ciężka huzaria konna ciągnąca z odsieczą. Może być?
H Szatkowski / 2010-08-23 21:12

"Podsycanie atmosfery niezdrowej sensacji, z czym mieliśmy i mamy do czynienia, zamiast prób uśmierzanie emocji i łagodzenie sporu narusza zasadę kierowania się przede wszystkim dobrem odbiorcy" - twierdzi Rada.

No brawo. Podstawowym dobrem odbiorcy jest prawo do informacji. Spór niech sobie łagodzą strony konfliktu. Te oficjalne i te... nie. Szkoda, że rada oceniła relacje, ale już dyskusje w mediach z udziałem polityków- nie. wtedy określenia takie jak podsycanie i epatowanie byłyby na miejscu.

Najnowsze wpisy