Forum Polityka, aktualnościKraj

Zwoliński: Bezwstydny jak górniczy związkowiec

Zwoliński: Bezwstydny jak górniczy związkowiec

Wyświetlaj:
munki / 31.134.49.* / 2011-06-09 09:09
Jędruś zwoliński bezwstydny pismak.Jak to jest w polsce że byle pismak może pisać artykuły poniżając górników nie mając pojęcia o tej pracy.Srałbyś w gacie jak zjechałbyś na dół.
janusz_ / 83.30.104.* / 2011-04-20 12:14
Pozornie facet ma rację, bo jak to jest że kiedy pracownicy banków dostawali dużo więcej akcji to było to w porządku, Górnicy płacą rzetelnie podatki choćby z tego powodu że pracują w firmie państwowej , która przyniosła mld zł zysku. Dlaczego nikt nie rozliczy rządzących za chybione prywatyzacje, za upadek wielu zakładów i w efekcie bezrobocie. Trzeba być ślepym żeby nie widzieć negatywnych skutków przemian i chwalić kapitalizm w krajowym wykonaniu.
ze Śląska / 83.5.100.* / 2011-04-20 00:54
dostają extra premie od dyrekcji, liczeni są od dołowych stawek, mają zaliczoną pracę dołową mimo, że na dół zjeżdżają od wielkiego święta i tylko pokręcą się koło szybu przez godzinę i na górę, walczą z dozorem i osobami kierownictwa ale jak własnie jadą na dól to zakładają biały hełm przynależny dozorowi i kierownictwu (górnik pracuje w brązowym, ślusarz w niebieskim, elektryk w zielonym), zakłamanie w najwyższym stopniu, ale temu wszystkiemu winni są byli dyrektorzy kopalń, dla świętego spokoju woleli płacić, pozwalali się opluwać byle pozostać na stanowisku, później spostrzegli się że eskalacja związkowców nie ma końca, niestety związki tak urosły w siłę, że wykończą każdego; a sami górnicy, ciemna bezwolna masa dająca się manipulować, gdyby ich zarobki chociaż w małym stopniu były zależne od wyników kopalń może zrozumieliby, że działają wbrew sobie, chociaż nie wiem czy oni potrafią myśleć, ich ciężka praca to mit, ciężkie warunki to w kopalni są na przeróbce węgla, na powierzchni a tam w większości pracują kobiety za marne pieniądze
jfewnhfrh / 188.33.58.* / 2011-04-19 22:54
Obywatelka bo jestem pracownikiem JSW a to a ty sobie kup na pierwotnym .... jesli wiesz wogole o cyzm mowie
wws / 88.156.87.* / 2011-04-19 18:38
I takie przesłanie jak ten komentarz powinny mieć wszystkie relacje w mediach! Dobrze że ktoś nie boi się nazywać rzeczy po imieniu.
Kacper90 / 2011-04-19 13:59
Dość że zarabiają gruba kasę to jeszcze im mało!!
zxc12 / 79.191.155.* / 2011-04-19 13:44
Urzędnicy , związkowcy kto jeszcze?
Obywatelka-innej-kategorii / 79.189.80.* / 2011-04-19 13:40
"50 tys mi sie nalezy bo Panstwo sprzedaje akcje." To jak Państwo sprzedaje, to sobie po prostu kup. Dlaczego niby mnie się nie należą akcje kopalń? Z moich podatków też były dotowane jak miały straty.
Należałyby się akcje górnikom za darmo, gdyby pracowali w nich za darmo... Ale tak nie jest! Mają dwie wypłaty w roku więcej niż ja! W sam raz dodatkowa kasa na wakacje i ferie dla rodziny! No, chyba że górnicy urlopu nie mają i nie mają kiedy pojechać na wakacje...???
świętokrzyski / 31.60.34.* / 2011-04-19 13:22
w tej chwili skupiły się roszczenia płacowe i własnościowe dlatego jest dwa razy tak głośno, ale na temat roszczenia podwyżek płac - napewno dojdzie do kompromisu jak co roku, natomiast co do prywatyzacji to popieram górników, nie dlatego że prywatne jest be i do niczego, że będą zwolnienia, tylko dlatego że w ciągu najbliższych 30 lat musi nastąpić ograniczenie produkcji węgla i na państwie ciąży obowiązek że stanie się to w cywilizowany sposób, kiedy przychodzi czas na trudne decyzje dla górnictwa to państwo chce mieć spokój
plot / 2011-04-19 12:09
w grupie siła i tylko górnikom zazdrościć tej organizacji!
wyety / 188.33.188.* / 2011-04-19 11:53
50 tys mi sie nalezy bo Panstwo sprzedaje akcje... tylko ze ten pan nie rozumie połowe rzeczy jakie sa zasady ten rzad przyjal co do prywatyzacji a najwieksza POmyłka po 89 roku a do łysola koelgo nie ma juz 13 ale za ta sa juz 8 ton i nie 2 tys a 4000 jakbys kolego łysy nie wiedział
Dumny związkowiec / 83.230.106.* / 2011-04-19 11:46
Ale głupki. Powinni zarządać 100 % podwyżki i obniżenia wieku emerytalnego tak, aby przechodzić na emeryturę w wieku 30 lat.
Realistka / 77.255.81.* / 2011-06-20 20:55
to wszyscy mają do was dokładać .Ja mam zapieprzać 42 lata żebyście mieli swoje przywileje a to jest w porządku -spójrzcie z innej strony .żeby komuś dać innym trzeba zabrać tak wygląda ekonomia egoisto
Kaaaaz / 193.110.123.* / 2011-04-19 11:45
PiS razem z "Solidarnością" uratują biednych górników i nasz węgiel wspaniały. Byle do wyborów dociągnąć
vinncet / 79.188.19.* / 2011-04-19 08:23
rozgonić całe towarzystwo wzajemnej adoracji. niech się do roboty wezmą a nie tylko "daj". jak się nie podoba się to niech pracują za 2000zł. ja tyle zarabiam choć mam wykształcenie wyższe i cieszę się że mam pracę.
32df2314df123 / 196.3.50.* / 2011-04-19 06:47
to zostawić to i niech splajtuje od niepracy a węgiel kupić z rosji i zabrać im wcześniejsze emerytury - które i tak są za duże!!!
Lorunia / 178.56.150.* / 2011-04-19 10:49
Mamy tutaj fajny obrazek typowy dla sceny polskiej ! wszyscy liczą się z pracownikami ! mogą liczyć na podwyżki odszkodowania w razie zwolnienia . Natomiast zwykły pracownik mający płacę minimalną bo tych jest najwięcej bierze ten tysiąc do ręki i musi mu to starczyć na miesiąc . Górnicy mają normalne płace wcale nie wygórowane zważywszy na warunki w jakich pracują . Natomiast ci drudzy są traktowani jak bydło !!!! każdy z urzędasów wie , że to jest za mało , ale przecież ich to nie dotyczy . Przez takie postępowanie tworzy się podludzi w naszym kraju , którzy pracują żeby przeżyć nie stać ich na nic . Obecnie po tych ogromnych podwyżkach paliwa i innych produktów mogą jeszcze mniej kupić za te tysiąc zł . Gdy ktoś musi dojeżdżać samochodem do pracy bo nie ma innej możliwości to zaczyna się następny problem koszty dojazdu mogą sięgać nawet 30% tej mizernej płacy .Górnicy zostaliście ostatni z kim ktoś się liczy ! chcą rozbić was jak to zrobili z innymi grupami ! ostatnio z pielęgniarkami . Inni nie mają takiej siły przebicia więc dogorywają .Wy jeszcze coś możecie inni już nic nie mogą ...........Takie publikacje to tylko próba skłócania między pracownikami .
Kondek52 / 78.88.175.* / 2011-04-19 18:54
Mają rację.Sam doświadczyłem prywatyzacji F.S.O.Dzisiaj ma tego efekt,że zostałem bez pracy.I nikt po 50-tce nie chce faceta przyjąć do pracy.W moim mieście 86% firm sprywatyzowano i mamy obecnie 17% bezrobocia .A miało być tak wspaniale.Choć zawsze byłem daleki od strajku.Dzisiaj strajkujących popieram

Najnowsze wpisy