Forum Forum prawneCywilne

Zwrot kosztów wizyty u lekarza specjalisty

Zwrot kosztów wizyty u lekarza specjalisty

wojcher / 2007-08-09 21:37
Pod koniec czerwca urodziła mi się córka. Przy wypisie ze szpitala dostałem zalecenie, aby w ok 6 tygodniu zrobić dziecku USG przezciemiączkowe. Od razu poinformowano mnie, iż potrzebne jest skierowanie od neurologa (chyba nawet dziecięcego), a w tym roku nie ma najmniejszej szansy dostać się do ów lekarza (mamy dopiero połowę roku!!!! a ja potrzebowałem tylko skierowanie!!!).. Więc jedynie prywatnie.
Poszedłem prywatnie, zapłaciłem, i za 2 miesiące mam powtórzyć badanie (również prywatnie-sytuacja j.w.).
W związku z tym mam pytanie. Czy należy mi się zwrot poniesionych kosztów z NFZtu? Na jaki przepis ewentualnie mogę się powołać?
Wiem, że to długa droga, ale mam swoje zasady. W końcu płacę składki zdrowotne a w/w sytuacja jest po prostu chora i śmieszna. Teraz będę wiedział, że jak żona zajdzie znowu w ciążę to od razu muszę moje dziecko zarejestrować do wszystkich możliwych lekarzy- w końcu nie wiadomo, który będzie potrzebny
Wyświetlaj:
redank / 90.195.220.* / 2007-08-16 13:22
Zażądaj na piśmie potwierdzenia, że na wizytę do neurologa będziesz mógł zapisać swoje dziecko dopiero w przyszłym roku. Zwróć się do NFZ o zwrot kosztów, które poniosłeś wskutek odmowy przez przychodnię wykonania świadczenia zdrowotnego finansowanego ze środków publicznych w terminie wskazanym przez lekarza ze szpitala. Jak to nie pomoże napisz do rzecznika praw pacjenta, albo od razu do rzecznika praw obywatelskich. Ten stan rzeczy narusza art. 68 Konstytucji, a szczególnie pkt.3 "3. Władze publiczne są obowiązane do zapewnienia szczególnej opieki zdrowotnej dzieciom, kobietom ciężarnym, osobom niepełnosprawnym i osobom w podeszłym wieku."
milefka / 82.143.161.* / 2007-08-14 14:30
Znam ten ból ale nie potrafię udzielić rady. Myślę że trzeba pisać do NFZ i uzasadnić jeszcze lepiej. Dopiero po odpowiedzi można coś działać.
Zyczę sukcesu. Warto walczyć. Ja wiele razy wygrałam przez swój upór.
Pozdrawiam
wojcher / 2007-08-16 21:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dzięki bardzo za rady. Pewnie że nie odpuszczę (taki mam wredny charakter), chociażbym miał stracić dwa razy tyle, bo nie chodzi tu w końcu o te marne 60 zł za wizytę, ale o zasadę. W końcu przymusowo kupuję usługę pod nazwą "opieka zdrowotna"

Najnowsze wpisy