Forum Forum podatkoweOdliczenia

zwrot oplaty bankowej w kpir

zwrot oplaty bankowej w kpir

skomentuj
Ewa1999 / 79.124.122.* / 2019-07-13 12:43
Witam, mam dylemat dotyczacy zwrotu oplaty za karte w kpir.
Karta nigdy nie zostala aktywowana, musiala byc zamowiona przy otwarciu konta. Zastrzeglam gdy zauwazylam, ze zostala pobrana oplata, pozniej naliczyla sie jeszcze jedna. Nie ksiegowalam ich w koszty w kpir. obie oplaty zostaly zwrocone tytulem reklamacji, ale teraz nie wiem - skoro nie zaliczylam ich wczesniej w koszty, czy teraz musze ujac zwrot w przychodach?

Pozdrawiam
Ewa
Wyświetlaj:
Ekspert PIT / 2019-09-25 20:00
Witam,

Zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych zwrot wydatków niezaliczonych do kosztów uzyskania przychodów nie stanowi przychodu z działalności gospodarczej.

Podstawa prawna:
Art. 14 ust. 3 pkt 3a
Kinga J / 2019-09-25 17:43
Witam Pani Ewo,

jeśli jest to rachunek firmowy to bezpiecznie będzie w miesiącu, w którym dostała Pani zwrot z tytułu reklamacji wykazać zwrot środków jako przychód oraz jednocześnie wykazać koszt w formie naliczonej opłaty bankowej. Dokonuje się tego za pomocą dowodu wewnętrznego.

Pozdrawiam,
Kinga
skomentuj

Najnowsze wpisy