Forum Forum podatkoweOdliczenia

Zwrot podatku z zagranicy a PIT 0 - PROSZĘ O POMOC

Zwrot podatku z zagranicy a PIT 0 - PROSZĘ O POMOC

Grzesiekk20 / 89.65.163.* / 2015-01-09 20:11
Witam, chciałbym ubiegać się o zwrot podatku z Austrii gdzie pracowałem 2 lata temu.
Problem polega w tym iż RODZICE rozliczając PIT-a wpisali mnie w PIT-0 a dokładnie chodzi o ulgę na dzieci.
Moje pytanie brzmi: czy rozliczając się z urzędem austriackim rodzice będą musieli korygować PIT-a i zwracać pieniądze? Czy mogę spokojnie składać papiery o zwrot podatku i cieszyć się dodatkową kasą?
Wyświetlaj:
vvvv / 212.7.215.* / 2020-11-23 15:10
Jeśli chodzi o taką pomoc, tylko https://pkg-tax.com/ . Zakres działania tej firmy jest naprawdę bardzo szeroki, także w kontekście obsługi firm. Zajmują się m.in.: uzyskiwaniem dotacji chociażby do czynszu, rozliczeniami i wsparciem przy załatwianiu różnego typu spraw finansowych nie tylko u nas w kraju, ale też np. w Holandii i jestem pewna, że każdy kto skorzysta z ich usług, będzie podobnie jak ja, bardzo zadowolony.
belladonna / 2015-01-09 22:09 / Tysiącznik profesjonalny
Twój zwrot nie interesuje polskiego fiskusa. Jedynie jak rodzice odliczyli Cię w roku, kiedy uzyskałeś dochody z Austrii, a kwota twojego dochodu brutto przekroczyła 3089 zł, to nie mieli prawa do ulgi prorodzinnej :)
Grzesiekk20 / 89.65.163.* / 2015-01-09 22:42
Czyli jeżeli teraz bym ubiegał się o zwrot to mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w związku z tym że nie mieli prawa się ubiegać bo kwota przekroczyła 3089 zł?
belladonna / 2015-01-10 12:19 / Tysiącznik profesjonalny
Nie, o zwrot się ubiegasz, bo Austria jak już wysyła infa do PL, że mieszkaniec PL uzyskał u nich dochody. A dziś to się odbywa za pomocą Internetu :)

Jedynie problematyka jest inna, bo wg ustawy PIT dziecko nie może uzyskać dochodów opodatkowanych powyżej 3089, aby rodzice mogli skorzystać z ulgi, a dochody z Austrii wg umowy międzynarodowej nie podlegają opodatkowaniu w PL.... ale Min Fin wyjaśniało, że nie może tak być, iż jak dziecko ma dochody z Holandii (podlegają opodatkowaniu te dochody w PL) to rodzic traci prawa, a jak ma dochody z Niemiec, Francji, WB itd (te dochody nie podlegają opodatkowaniu w PL) to nie traci praw do ulgi, bo to by było niezgodne z zasadą równości :-))
Grzesiekk20 / 89.65.163.* / 2015-01-10 13:33
Czyli o zwrot się mogę ubiegać ale tak czy siak należy nanieść poprawkę na ten PIT w którym jest błąd?

Najnowsze wpisy