Forum Forum prawneKarne

Zwrot Skradzionego Mienia

Zwrot Skradzionego Mienia

barthez2002 / 2009-12-03 20:28
Kiedy i jak policja zwraca skradzione mienie jezeli juz zatrzymano złodzieja?
Wyświetlaj:
mmmaaa / 193.109.225.* / 2009-12-04 20:14
Ukradziono mi z auta radio, fotel i jakieś drobiazgii:) Podczas ucieczki złodziejn porzucili fotel na iśrodku ulicy i uciekli. Za miesiąc woają mnie na policję, że ich zi mają moje radio. Jadę na komisariat i policjant otwiera szafę, a tam kilkanaście odbiorników radiowych:) Patrzę i mówię, że mojego nie ma. A on na to, że nie szkodzi, żebym wybrała sobie jakie chcę i sprawę uznają za zakończoną. No to wzięłam sobie najlepsze blaupunkta. Minęło dwa lata, po żadnych w tej sprawie nie chodziłam , a radio dziala bez zarzutu:)
d.jarosz / 193.238.180.* / 2009-12-06 09:23
Policja to mafia. Od góry do dołu. Widać to po sprawie Olewnika, Papały. A każdy Polak ma swoje własne doświadczenia chociażby z mandatami. Nikt kto ma czyste rece pracy w Policji nie dostanie. Moj sasiad jest policjantem. Wcześniej był milicjantem. Ten prymityw kryminał bezkarny łamiący od lat prawo obrósł dzięki temu niezłymm majątkiem. On i jego rodzina. I nie on jeden. Rodowód z mafijnego sbeckiego PRL-u. I co i nic pocałujta w d*** wójta.
Silent80 / 83.89.110.* / 2009-12-04 16:03
Niekoniecznie tak jest jak pisze mój Przedmówca. Miałem włamanie do samochodu. Sprawca został ujęty. Skradziony sprzęt (radio samochodowe) zostało mi wydane przez policję, przed rozprawą i wydaniem wyroku wobec sprawcy. W końcu można przecież to opisać w protokole. Co zostało skradzione, opisać przedmioty itd. Dodam, że nie cały sprzęt odzyskałem, ale pomimo to dobrze to świadczy o działaniach i staraniach policji.

P.S. Wydaje mi się, że tylko przedmioty, które zostały użyte w celu targnięcia się na życie drugiej osoby (z rozboju, z próby morderstwa, czy morderstwa), stanowią dowód w sprawie i nie mogą one zostać wydane przed rozprawą i orzeczeniem wyroku przez sąd.
-= / 83.1.81.* / 2009-12-04 15:52
Skradzione rzeczy są dowodem przed sądem i pewnikiem oddadzą po ukaraniu sprawcy.

Najnowsze wpisy