Forum Forum prawneCywilne

Zwrot towaru zakupionego osobiście.

Zwrot towaru zakupionego osobiście.

eruption1 / 89.78.157.* / 2008-03-09 11:11
Witam, zakupiłem towar osobiście na prezentacji w hotelu. Była to pościel wełniana. Okazało się, że na prezentacji jak to zwykle bywa okłamano mnie (towar nie jest wart swojej ceny). Nie zapłaciłem jeszcze za te rzeczy (mam przelać pieniądze do 17.03.2008). Według prawa nie można zwracać towaru bez podania przyczyny w ciągu 10 dni o ile nie jest on zakupiony wysyłkowo(prawda ? ). Na umowie mam napisane:" 8. Sprzedawca informuje, że kupującemu przysługuje prawo do odstąpienia od umowy w terminie 10 dni od jej zawarcia. Kupujący jest zobowiązany poinformować Sprzedawcę na piśmie o zamiarze odstąpienia od umowy. Zwrot towaru powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż 14 dni od daty rezygnacji na koszt Kupującego. " Firma ta zajmuje się sprzedażą wysyłkową i domyślam się, że kupując na pokazie dostałem umowę identyczną jak osoba kupująca przez telefon. Czy w tym wypadku mam prawo do zwrotu w ciągu 10 dni ?
Wyświetlaj:
Młody Rentier / 2008-03-10 18:14 / Bywalec forum

Okazało
się, że na prezentacji jak to zwykle bywa okłamano mnie

Nie okłamano Cie a po prostu jestes podatny na socjotecnike i nei potrafisz rozsadnie myslec jak uslyszysz pewne magiczne słowa:)

(towar nie jest wart swojej ceny).

nie stanowi to podstawy do reklamacji.

Towary zakupione w sprzedazy wysyłkowej mozna zwracać w terminie 14 dni od dnia otrzymania przedmiotu.

Jeżeli na Twojej umowie którą posiadasz jest zapis że możesz odstąpic od umowy w okreslonym terminie to takie uprawnienie przysługuje Ci, bez względu w jaki zawarto umowe sprzedaży.
Tak więc może zwrócić w sposób zgodny z umową.
Omarija / 79.184.112.* / 2008-03-27 12:19
Poza tym, o ile wiem, przepisy o których mówisz- o sprzedaży wysyłkowej- są to przepisy dotyczące tzw. sprzedaży na odległość, a więc poza siedzibą przedsiębiorcy- Sprzedawcy. A hotel to z pewnością nie jego siedziba.
Ergo. przepisy o sprzedaży wysyłkowej mają zastosowanie również w tym przypadku.

Najnowsze wpisy