Forum Forum prawneCywilne

Zwrot TV zakupionego wczoraj.

Zwrot TV zakupionego wczoraj.

zmiennik / 89.77.106.* / 2008-06-11 10:24
Witam wszystkich.
Zakupiłem wczoraj TV LCD w sklepie Auchan. Niestety nie podoba się mojej żonie bo jest "za duży" i "kolory jakieś dziwne". Do tego zauważyła ryske na obudowie z przodu. Jak kupowałem ten TV to był cały zakurzony bo to była ostatnia sztuka, ekspozycyjna (ale nieprzeceniona z tego powodu). Wspomniałem temu człowiekowi z działu RTV, ktory go pakowal i ogólnie zajmował się tą sprzedażą, że sie boje czy nie ma jakiejś rysy, ale powiedział, że to tylko kurz i żebym sie nie przejmował, że go w domu powycieram i będzie super. Także niby mam "świadka", że TV był zakurzony i, że sie bałem o jego stan. (generalnie ta ryska jest mała i nam nie przeszkadza, ale może będzie trzeba się na nią powołać, nie wiem zupełnie jak to rozegrać.)
Czy mam prawo do zwrotu tego TV ponieważ nie jestem zadowolony z jego jakości, albo chociaż do wymiany? Czy jest coś takiego jak zwrot towaru bez podania przyczyny, albo coś w tym rodzaju. Wiem, że w Auchan można oddać bez problemu towar typu zabawki dla dzieci ciuchy itd, ale nie wiem jak jest z towarem typu TV, laptopy itd.
Bardzo prosze o szybką odpowiedź poniewasz chcielibyśmy to rozegrać puki sprawa jest z wczoraj, a nie z przed paru dni.
Z góry serdecznie dziękujemy!
Młody Rentier / 2008-06-11 11:07 / Bywalec forum
no to najpierw sprawdz czy Auchan przyjmuje towary zakupione u nich bez podania przyczyny bo przeciez ja nie bede za cibie jechal przez pol miasta tego sprawdzac.

Jezeli nie to mozez na podstawie ustawy o szczgolnych warunkach sprzedazy mozesz żądać wymiany towaru wskazujac jego wade czyli ta ryse.
Nie musisz im udawadniac ze ta rysa byla juz w momencie zakupu bo to na nich spoczywa obowiazek ewentualnego obalenia tego domniemania jezeli nie zgadzaja sie z tym faktem.

Najnowsze wpisy