Forum Forum podatkoweVAT

Zwrot VAT-u w budownictwie albo droższe paliwa - ultimatum MF

Zwrot VAT-u w budownictwie albo droższe paliwa - ultimatum MF

Wyświetlaj:
xx / .* / 2005-08-26 15:42
Uwielbiam tę jazdę, po raz kolejny SLD dy...ma szanownych obywateli we wszystkich możliwych pozycjach, a CI i tak pójdą głosować na... SLD i Cimoszewicza.
Oszukany inwestor / .* / 2005-08-26 14:04
Bardzo ciekawym jest milczenie MF przy podpisywaniu przez naszego "jaśnie panującego" prezydenta ustawy o emeryturach dla górników, która to ustawa powoduje dużo większe i dużo dłuższe ujemne skutki dla przyszłych budżetów niż ustawa o zwrocie VAT.Szantaż MF jest nie na miejscu i delikatnie mówiąc jest grą poniżej pasa. Ale czegóż mamy sie spodziewać po aktualnym rządzie. Zgodnie z informacjami, których pełno jest w prasie i telewizji jest miejsce na obniżkę akcyzy. Natomiast MF twierdzi, że trzeba akcyzę podnosić.Ciekaw jestem kto w tym sporze ma rację.Podwyżka spowoduje wzrost kosztów transportu drogowego, co odbije się na inflacji, ale przy jej obecnym poziomie rząd sie tym nie martwi. Będzie to problem zwykłych obywateli.Patrząc na to wszystko z "góry" widzimy, że cała ta gierka to kolejna gra wyborcza na emocjach i porfelach wyborców. Osoby decydujące o zmianach akcyzy na paliwa jeżdzą samochodami służbowymi, które są napędzane paliwem, za które płacimy my wszyscy (tzn. budżet). Więc nie maja oni stresu związanego z taką decyzją.Na końcu chciałbym przypomnieć, że zwrot różnicy w VAT-cie był obiecywany od początku 2004 przez ten sam rząd i to samo MF (wtedy pod innym kierownictwem), natomiast górnicy od kilku lat wiedzieli, że ich przywileje się kończą i nikt (czytaj: rząd) im niczego nie obiecywał. Dlatego przyjechali do Warszawy i wykrzyczeli i wywalczyli siłą swoje. Normalni ludzie nie mają takiego przebicia i dlatego nasz JP prezydent się ich nie boi.Mam nadzieję, że wszyscy myślący wyciągną z tej sytuacji wnioski i wypowiedzą się podczas najbliższych wyborów.
LadyE / .* / 2005-08-29 07:40
Tak a propos, to gdyby Pan śledził na bieżąco komentarze to wiedziałby PAn, że MF protestowało i to bardzo przy pdpisywaniu ustawy dla górników. I nie bronię tu wcale MF, bo uważam, że cała ta banda polityków to kupa złodziei, ale nie lubię demagogii. Lepiej więc jest się opierać na faktach a nie siać tani populizm. I tak stara prawda się wyłania, że Polska to kawał sukna a każdy z tego sukna chce urwać dla siebie kawałek. Ja też jestem zwykłym człowiekiem i płacę podatki jak wszyscy, ale naprawdę mdłow mi się robi kiedy tego wszystkiego słucham. DOŚĆ PRZYWILEJÓW DLA RÓŻNYCH GRUP SPOŁECZNYCH!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Korzystają nieliczni, a płacą wszyscy.
kaziu / .* / 2005-08-27 01:06
Wpelni sie z Toba zgadzam dodatkow dodam, ze imbecyle na gorze maja gleboko w odbycie gospodarke, i tak np. mogac uczynic 3 dobre kroki do przodu, uczynili wszystko na opak, 1) walic gornikow - mniejsze koszta niech sobie oplacaja wyzsze skladki jak chca miec wczesniejsze emerytury, 2) zwrot czesci vatu - szansa na rozruszanie sektora budowlanyego, tansze budownictow, 3) kompletny brak wyobrazni podwyzka akcyzy na paliwo w tym momencie cala gospodarka dostaje "po dupie" posrednio i bezposrednio, mniej i wiecej ale cierpia na tym wszyscy, mam tylko nadzieje ze SLD i "demokrai.pl" i cala reszta czerwonych gnojkow nie przekroczu progu 5% :) niech sie staraja tak dalej a bedzie im to dane
(-) / .* / 2005-08-26 12:41
Bardzo poproszę pana Gronickiego, by powiedział ile "zakosztuje" powołanie nowego ministerstwa i jakich (i komu?) zwolnień podatkowych "zadysponował" podczas wego nieszczęsnego panowania.
Naxx / .* / 2005-08-26 11:14
To panstwo po woli staje sie nowa Argentyna ludzie tego nie wytrzymaja ile mozna placic za wszystko przy tak niskich zarobkach czy ktos sie w koncu opamieta? :| i tak lepsza nizsza akcyza niz zwrot vat-u to byla i tak kielbacha wyborcza te panstwo i ten system jest chory..
Klops / .* / 2005-08-26 10:43
Jasne wszystko pięknie, głośno mówi się o zwrocie Vat rząd szantażuje że podniesie akcyzę na paliwa ale od 01 marca 2004r. nie zmieniłysię stawki za kilometr przejechany samochodem prywatnym wykorzystywanym do celów służbowych. Nie muszę dodawać, że litr paliwa zdrożał w tym czasie o 1 zł. I co?? Wszyscy pracownicy bojąc się stracić pracę muszą jeździć, dokładają do tego ze swoich pensji okradając na dobrą sprawę własne rodziny. Czy to nie powoduje wzrostu szarej czy nawet czarnej strefy, kupowanie "na lewo" paliwa, części (zużywają się przecież) czasami od paserów. Czy zatem Państwo samo nie przykłada ręki do kreowania postaw kryminogennych w społeczeństwie??
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy