Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Aktywa OFE w maju spadły o 1,5 procent

0
Podziel się:

Aktywa Otwartych Funduszy Emerytalnych na koniec miesiąca wyniosły 193 mld złotych.

Aktywa OFE w maju spadły o 1,5 procent
(Absolut_photos/Dreamstime)
bFeISyoR

Aktywa Otwartych Funduszy Emerytalnych na koniec miesiąca wyniosły 193 mld złotych - podały w środowym raporcie Analizy Online.

_ - Maj przyniósł drugi w tym roku spadek wartości środków zgromadzonych na kontach otwartych funduszy emerytalnych. W skali minionego miesiąca aktywa OFE spadły bowiem o 1,5 proc., osiągając poziom 193 mld zł _ - napisano.

Na spadek wartości aktywów w maju wpłynęła kiepska koniunktura na rynkach oraz rozliczanie sesji transferowej.
_ _

bFeISyoT

_ - W minionym miesiącu do spadku aktywów przyczyniły się dwa czynniki. Pierwszym i zarazem najważniejszym z nich były ujemne wyniki z zarządzania, które zmniejszyły wartość zarządzanych aktywów o 2,8 mld złotych. Tym samym był to najgorszy rezultat, licząc od lutego 2009 roku _ - napisano.
_ _

_ - Istotnym czynnikiem był także fakt, iż maj jest okresem, w którym na wielkość majątku zarządzanego przez fundusze emerytalne ujemnie wpływają rozliczenia sesji transferowych uczestników OFE _ - dodano.

Pozytywnie na wielkość aktywów wpływały w maju transfery z ZUS.
_ _

_ - Czynnikiem, który wpłynął dodatnio na aktywa netto otwartych funduszy emerytalnych, był natomiast stosunkowo wysoki przelew środków z ZUS. Jego wartość w maju wyniosła bowiem prawie 1,9 mld złotych. Dla porównania średnia z ostatnich 24 miesięcy kształtowała się na poziomie ok. 1,7 mld zł _ - podano w raporcie.

bFeISyoZ
bFeISypu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)