Notowania

fundusze
18.06.2008 11:40

Czeka nas wysyp funduszy

W KNF czeka 16 wniosków o utworzenie TFI. Królować będą jednak fundusze zamknięte - powstanie ich aż 57.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

W KNF czeka 16 wniosków o utworzenie TFI. Królować będą jednak fundusze zamknięte - powstanie ich aż 57.

Jak dowiedział się _ Parkiet _ spadki na GPW nie spowodowały marazmy na rynku funduszy inwestycyjnych. Przynajmniej jeśli chodzi o fundusze zamknięte (FIZ). Według gazety w Komisji Nadzory Finansowego czeka 16 wniosków o utworzenie TFI.

W tym jedynie dwa dotyczą funduszy otwartych (FIO). Ogromna większość spółek chce utworzyć fundusze zamknięte. Liderem jest dom maklerski IPOPEMA, który złożył 11 takich wniosków.

Fundusze zamknięte mają być odpowiedzią na spadające indeksy. Nowe produkty inwestujące w nietypowe rynki jak np. sztuka czy wino lub w rynki surowcowe mają być alternatywą dla typowych funduszy akcji.

Niepodważalną zaletą FIZów jest natomiast łatwość ich utworzenia, oraz fakt, że pozwalają one na odroczenie podatku belki aż do momentu umorzenia jednostek funduszu. Korzystają z tego np. inwestorzy z aktywami kilku milionów złotych, dla których niektóre domy maklerskie są w stanie utworzyć specjalny taki fundusz.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ PZU TFI postawi na nieruchomości ]( http://www.money.pl/fundusze/wiadomosci/artykul/pzu;tfi;postawi;na;nieruchomosci,172,0,348332.html )
* [ Hexus wprowadza nowe fundusze ]( http://www.money.pl/fundusze/wiadomosci/artykul/hexus;wprowadza;fundusze;fund;market,155,0,348315.html )
* [ GoTFI celuje w bogatych klientów ]( http://www.money.pl/fundusze/wiadomosci/artykul/gotfi;celuje;w;bogatych;klientow,60,0,347196.html )
Tagi: fundusze, fiz, tfi, knf, nowe fundusze, fundusze zamknięte, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz