Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Do funduszy napłynęło ponad 3 mld złotych

0
Podziel się:

W całym I kwartale do TFI trafiło 4,6 mld zł, a do funduszy rynku kapitałowego - 1,2 mld złotych.

Do funduszy napłynęło ponad 3 mld złotych
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

W całym I kwartale do TFI trafiło 4,6 mld zł, a do funduszy rynku kapitałowego - 1,2 mld złotych.

_ - Marcowe dane podkreślają umiarkowanie pozytywny trend na rynku w krótkim okresie. Od początku roku umorzenia jednostek funduszy ustabilizowały się na poziomie ok. 4,7 mld zł miesięcznie, a więc o ostatecznym saldzie decyduje sama sprzedaż. Wyłączając nawet bardzo duży napływ do pojedynczych funduszy rynku niepublicznego, marzec był kolejnym dobrym miesiącem dla branży _ - powiedział prezes IZFiA Marcin Dyl.

W marcu do funduszy napłynęło 3,1 mld zł nowych środków, ale istotną częścią tego salda był napływ gotówki do funduszy rynku niepublicznego, które przyciągnęły 1,9 mld zł.

Wśród funduszy rynku kapitałowego po raz kolejny największą popularnością wśród klientów cieszyły się fundusze dłużne, które w ubiegłym miesiącu pozyskały 966 mln zł. W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2012 roku napłynęło do nich już prawie 3 mld zł nowych środków, w tym 1 mld zł pochodzi z lutowej wpłaty trzeciej transzy do jednego z funduszy utworzonego na potrzeby grupy PZU.

Także fundusze rynku pieniężnego pozyskały znaczące środki, ponad 310 mln złotych. W tym wypadku kwartalne saldo wyniosło niecałe 195 mln zł.

Marcowe dane pokazały, że napływ środków funduszy akcyjnych był dodatni (135 mln zł), ale w skali kwartału (345 mln zł) wynik jest 8,5-krotnie niższy niż w przypadku funduszy dłużnych. Miniony miesiąc po raz kolejny wykazał, że wśród Polaków coraz mniejszym zainteresowaniem cieszą się fundusze mieszane, z których ubyło w tym okresie ponad 216 mln zł, a w całym I kwartale 2012 r. prawie 730 mln złotych. Środki odpływają przede wszystkim z funduszy zrównoważonych oraz stabilnego wzrostu.

Czytaj więcej w Money.pl
BZ WBK TFI oczekuje w 2012 roku wzrostu napływu środków BZ WBK TFI spodziewa się, że w tym roku wzrośnie napływ środków do funduszy dłużnych i funduszy niepublicznych.
W funduszach najlepiej od ponad trzech lat Saldo wpłat i wypłat w ramach krajowych funduszy inwestycyjnych w lutym było najwyższe od grudnia 2008 roku i wyniosło 1,7 mld złotych.
fundusze
inwestycje
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)