Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Millennium TFI chce zarządzać aktywami o wartości ponad 1 mld zł

0
Podziel się:

Millennium TFI chce w tym roku zwiększyć wartość aktywów do ponad 1 mld zł z obecnych 680 mln zł. Do Millennium SFIO Funduszy Zagranicznych chce pozyskać aktywa o wartości 100 mln zł - poinformował prezes Millennium TFI.

Millennium TFI chce w tym roku zwiększyć wartość aktywów do ponad 1 mld zł z obecnych 680 mln zł. Do Millennium SFIO Funduszy Zagranicznych chce pozyskać aktywa o wartości 100 mln zł - poinformował prezes Millennium TFI.

"Zakładam, że w tym roku wartość aktywów będących w zarządzaniu Millennium TFI przekroczy 1 mld zł" - poinformował w czwartek na konferencji Robert Borecki, prezes Millennium TFI.

Od początku tego roku to towarzystwo zarządza nie tylko aktywami powierzonymi funduszom inwestycyjnym, ale także indywidualnymi portfelami.

"Jeśli chodzi o wartość tylko aktywów w funduszach inwestycyjnych, to w tym roku planujemy ich podwojenie" - powiedział Borecki.

Dodał, że obecnie wynoszą one 460 mln zł, podczas gdy na koniec 2004 roku kształtowały się na poziomie 438 mln zł.

Według szacunków prezesa w tym roku rynek funduszy inwestycyjnych w Polsce może wzrosnąć o 15 proc., co pozwoli zgromadzić w funduszach 43 mld zł.

Borecki prognozuje, że Millennium TFI zakończy ten rok zyskiem netto w wysokości 4,8 mln zł, wobec 2,3 mln zł zysku rok wcześniej.

Od poniedziałku Millennium TFI oferować będzie swój nowy produkt, czyli jednostki uczestnictwa Millennium Specjalistycznego Funduszu Inwestycyjnego Otwartego Funduszy Zagranicznych.

"Sądzimy, że będzie rosło znaczenie inwestycji na rynkach międzynarodowych, stąd nasza oferta" - powiedział Borecki.

Dodał, że jest ona skierowana głównie do klientów indywidualnych, ale będzie też dostępna dla korporacji zainteresowanych lokowaniem w euro.

Minimalna wartość pierwszej i następnej wpłaty wynosić będzie 5.000 euro.

Prezes poinformował, że do końca roku Millennium TFI planuje pozyskać do nowego funduszu aktywa równe 100 mln zł.

W ofercie znajdzie się pięć subfunduszy zróżnicowanych pod względem poziomu ryzyka: konserwatywny, stabilny, wzrostowy, dynamiczny i agresywny. Będą one zarządzane w oparciu o rekomendację analityków z Wealth Management Central Unit of London (WMCU).

Obecnie WMCU z grupy ponad 500 firm zarządzających aktywami, oferujących ponad 6.000 funduszy dłużnych i akcyjnych WMCU rekomenduje fundusze następujących podmiotów: Merrill Lynch, JP Morgan, Morgan Stanley, Pictet, Deutsche Bank, Pimco, Credit Agricole AM, UBS, GLG, Aurum, Putnam, Schroders, BNP Paribas, West AM, Mellon, Permal, Wellington.

fundusze
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)