Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowe fundusze w SFI mBanku

0
Podziel się:

Oferta internetowego Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych została poszerzona o trzy nowe otwarte fundusze inwestycyjne, zarządzane przez TFI Allianz Polska SA

bESCuTRx

. Obecnie na platformie SFI dostępnych jest 50 funduszy należących do dziewięciu Towarzystw.

Od marca br. oferta Supermarketu FI poszerzyła się o trzy fundusze Allianz Polska SA: Allianz Akcji, Allianz Stabilnego Wzrostu oraz Allianz Obligacji.

Allianz Akcji Fundusz Inwestycyjny Otwarty został stworzony dla wszystkich tych, którzy oczekują wysokiej stopy zwrotu i nie obawiają się ryzyka inwestycyjnego. Dedykowany jest osobom świadomym zasad obowiązujących na rynku papierów wartościowych i planującym długoterminową inwestycję.

bESCuTRz

Allianz Stabilnego Wzrostu Fundusz Inwestycyjny Otwarty, został stworzony z myślą o tych, którzy chcą inwestować długoterminowo. Może być inwestycją np. w przyszłą emeryturę lub w wykształcenie dzieci. Fundusz lokuje powierzone pieniądze zarówno w akcje, jak i obligacje.

Allianz Obligacji Fundusz Inwestycyjny Otwarty polecany jest tym, którzy chcą osiągnąć zysk wyższy, niż na średnioterminowej lokacie bankowej, ale obawiają się ryzyka inwestycji w akcje.

Do tej pory na platformie SFI dostępnych było 47 funduszy wszystkich możliwych kategorii zarządzanych przez osiem towarzystw. Poza SKARBIEC TFI SA należącym do grupy BRE Banku SA są to GTFI SA, PZU TFI SA, SEB TFI SA, TFI Bank Handlowego, WARTA TFI SA, CAIB oraz DWS.

„W chwili obecnej ponad 60% środków zgromadzonych w ramach Supermarketu mBanku ulokowana jest w fundusze o podwyższonym ryzyku – akcyjne oraz hybrydowe (zrównoważone, stabilnego wzrostu). Pokazuje to, jak nowy model dystrybucji przyjęty przez mBank pozwala Klientom szybko i skutecznie reagować na zmiany trendów rynkowych i jednocześnie optymalizować swoje zyski z kapitału. Mamy nadzieję, że pojawienie się na platformie kolejnego Towarzystwa stworzy naszym Klientom kolejne możliwości osiągania zysków. Nowo powstające fundusze są często szansą na ponadprzeciętne stopy zwrotu. Relatywnie małym kapitałem można bowiem zarządzać łatwiej i bardziej dynamicznie, co może stać się zaletą nowego gracza na rynku.” - mówi Maciej Witkowski odpowiedzialny za produkty inwestycyjne w mBanku.

bESCuTRF

Supermarket Funduszy Inwestycyjnych to usługa, która umożliwia Klientom mBanku łatwy dostęp do stale poszerzającej się gamy funduszy inwestycyjnych różnych TFI. Klienci mBanku (posiadacze eKONTA), po aktywowaniu usługi mogą przez Internet lub za pośrednictwem mLinii nabyć jednostki funduszy lub umorzyć je i zamienić na gotówkę. Zgodnie ze strategią oferowania najlepszych warunków Klientom za transakcje nabycia i umorzenia jednostek nie jest pobierana prowizja.

Ponad rok po uruchomieniu liczba użytkowników SFI osiągnęła 42 tys.

„Klienci podkreślają zalety szerokiej oferty funduszy inwestycyjnych należących do różnych towarzystw i różnych kategorii/klas, 24 godzinnej obsługi przez Internet i telefon, braku opłat przy nabyciu i umorzeniu jednostek. Wysokie oceny zbiera również specjalny dedykowany serwis www zwierający codzienne, aktualne ceny jednostek funduszy oraz historyczne wartości jednostek, transakcyjnego także przyjazny system transakcyjny mBanku .” – tłumaczy Maciej Witkowski.

Fundusze inwestycyjne Allianz dają możliwość inwestowania w akcje najlepszych spółek giełdowych, a zyski powiększają wartość lokaty, bez konieczności płacenia od nich podatku. Podatek od do chodów kapitałowych naliczany jest dopiero w chwili wycofania się z funduszu i tylko od kwoty wypłacanej.

bESCuTRG
bESCuTSa
fundusze
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)