Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

OFE zarządzają prawie 229 mld złotych

0
Podziel się:

Aktywa otwartych funduszy emerytalnych wzrosły w marcu o 7,8 mld zł do poziomu 228,7 mld złotych.

OFE zarządzają prawie 229 mld złotych
(Amaxim/Dreamstime)
bFgjmUmZ

_ W minionym miesiącu na wzrost aktywów otwartych funduszy emerytalnych największy wpływ miał wynik z zarządzania funduszami, który wyniósł ponad 3,1 mld zł. Jest to najlepszy rezultat licząc od początku 2011 roku. Zarządzającym OFE sprzyjała pozytywna koniunktura, zarówno na rynku akcji, jak i obligacji skarbowych _ - napisano.

_ Kolejny czynnik, który w marcu działał in plus na wartość majątku zarządzanego przez fundusze emerytalne miał charakter czysto techniczny i dotyczył rozliczenia dodatnich przepływów towarzyszących lutowej sesji transferowej. Według naszych szacunków w ślad za osobami, które zdecydowały się na zmianę funduszu przepłynęło między OFE aż 2,5 mld zł. Zatem kwota ta stanowiła prawie 1/3 marcowego wzrostu aktywów _ - dodano.

_ Dodatnio na poziom aktywów funduszy emerytalnych wpłynęły też środki przekazane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Łączna ich wartość wyniosła w marcu blisko 2,3 mld zł, co jest bardzo dobrym wynikiem na tle danych historycznych _ - napisano także.

bFgjmUnb
bFgjmUnC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)