Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polacy w funduszach trzymają prawie 95 mld złotych

0
Podziel się:

W styczniu aktywa funduszy inwestycyjnych wzrosły o 1,6 mld zł do 94,8 mld złotych.

Polacy w funduszach trzymają prawie 95 mld złotych
(Amaxim/Dreamstime)

Aktywa zgromadzone w funduszach inwestycyjnych wzrosły w styczniu 11 miesiąc z rzędu i wyniosły na koniec miesiąca 94,8 mld zł - wynika z raportu Analiz Online i Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami.

_ - Pierwszy miesiąc nowego roku był jedenastym z rzędu, w którym odnotowaliśmy wzrost wartości aktywów netto, a ich wartość powróciła do poziomu widzianego po raz ostatni latem 2008 roku _ - napisano w raporcie.

Aktywa wzrosły o 1,6 mld zł do 94,8 mld zł, co oznacza wzrost o 1,8 proc.

Najwyższą dynamikę wzrostu wartości aktywów miały w styczniu fundusze pieniężne i gotówkowe. Z kolei najwięcej straciły fundusze nieruchomości.

_ - Najwyższą dynamikę odnotowaliśmy w przypadku rozwiązań inwestycyjnych należących do grup uznawanych za najmniej ryzykowne - funduszy pieniężnych i gotówkowych (+6,5 proc.) oraz funduszy dłużnych (+6,3 proc.) _ - napisano w raporcie.

_ - Spadki aktywów dotyczyły grup, w których dominującą rolę odgrywają fundusze zamknięte. Aktywa funduszy nieruchomości spadły o 100 mln zł, czyli o 3,8 proc., głównie za sprawą likwidacji funduszu Skarbiec Rynku Mieszkaniowego FIZ _ - dodano w analizie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)