Notowania

fundusze
25.11.2009 11:02

Ponad 2,5 mln osób posiada jednostki funduszy

Liczba klientów TFI wzrosła na koniec września o 0,4 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz

Liczba klientów towarzystw funduszy inwestycyjnych wzrosła na koniec września o 0,4 proc. w skali kwartału do 2.518 tys. osób, podały Analizy Online.

_ - Tegoroczne dane o liczbie klientów posiadających jednostki uczestnictwa funduszy inwestycyjnych wykazują wysoką stabilność. Od marca 2009 ta liczba oscyluje wokół 2,5 mln osób, a różnice sięgają kilkunastu tysięcy osób _- podano w raporcie.

Według danych z 20 TFI, jednostki uczestnictwa funduszy na koniec września posiadało 2.518 tys. osób, tj. prawie 9 tys. osób więcej niż w połowie tego roku bieżącego.

_ - Chociaż skala tej zmiany jest relatywnie niewielka to wydaje się, że bardziej istotne znaczenie ma to, że 3 kwartał bieżącego roku był pierwszym od blisko 2 lat, w którym liczba posiadaczy jednostek uczestnictwa jednak wzrosła _- czytamy dalej.

Trzeci kwartał przyniósł kolejny wzrost przeciętej inwestycji w funduszach inwestycyjnych. Tym razem wzrosła ona o 13,5 PROC., przekraczając poziom 34,2 tys. zł. To wartość odpowiadająca kwocie lokowanej w funduszach w końcu pierwszego kwartału 2008 roku.

Oznacza to, że osób inwestujących w funduszach jest zdecydowanie mniej niż w szczycie hossy, ale klienci, którzy w nich pozostali decydują się inwestować wyższe kwoty.

Tagi: fundusze, tfi, inwestycja, wiadomości, gospodarka
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz