Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PZU TFI zamierza w 2006 r. zarządzać aktywami o wartości 1,4 mld zł

0
Podziel się:

PZU Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych zamierza zwiększyć wartość zarządzanych przez siebie aktywów w 2006 roku do 1,4 mld zł.

*PZU Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych zamierza zwiększyć wartość zarządzanych przez siebie aktywów w 2006 roku do 1,4 mld zł - poinformowali przedstawiciele PZU TFI na środowej konferencji prasowej. *
TFI PZU zamknęło 2005 rok aktywami w wysokości 827 mln zł. W zeszłym roku do funduszów należących do PZU wpłynęło 425 mln zł nowych środków netto.

"Podobnie jak w 2004 roku głównym źródłem nowych aktywów były długoterminowe programy inwestycyjne typu Pracownicze Programy Emerytalne i Indywidualne Konta Emerytalne" - powiedział prezes PZU TFI Cezary Burzyński.

PZU TFI liczy, że również 2006 rok przyniesie dalszy wzrost aktywów.

"Spodziewamy się, że 2006 rok będzie dobry i chcemy zwiększyć wartość aktywów do 1,4 mld zł. Ma temu sprzyjać rosnąca gospodarka i dalszy wzrost rynku funduszy inwestycyjnych" - powiedział Burzyński.

PZU TFI chce także rozszerzać ofertę o kolejne fundusze inwestujące na rynkach zagranicznych i w Polsce oraz o nowe produkty. Fundusz chce się skupić na funduszach akcyjnych.

Planuje również rozwijać sieć dystrybucji i wykorzystać PZU jako dystrybutora jednostek funduszów PZU TFI.

"W krótkim czasie chcemy być największą firmą oferującą Pracownicze Programy Emerytalne należącą do ubezpieczyciela i zmierzyć się w tym segmencie z bankami" - powiedział Burzyński.

W 2005 roku PZU TFI miało 2,5 mln zł zysku netto. Wcześniej przedstawiciele funduszu nie wykluczali zamknięcia roku niewielką stratą netto z powodu planowanych inwestycji.

Wiceprezes PZU TFI Piotr Osiecki uważa, że giełdowe indeksy w 2006 roku mogą wzrosnąć o 10 proc.

"Spodziewamy się wzrostu indeksu o 10 proc. na koniec 2006 roku. Możliwe są dalsze wzrosty akcji, ale mniejsze niż w 2005 roku, a ich skala uzależniona będzie od napływu kapitałów zagranicznych i środków do funduszy inwestycyjnych" - powiedział Osiecki.

fundusze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)