Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Damian Tomczyk
|

Victoria Wejchert zakłada fundusz. Inwestuje w szpitale, buraki i choinki

0
Podziel się:

Córka założyciela grupy ITI jest jednym z inwestorów, którzy powołali Capital36 FIZ.

bEsgAnDp

Victoria Wejchert, wraz z związanymi z nią przedsiębiorcami, stawia na medycynę i sektor rolno-spożywczy. Córka założyciela grupy ITI jest jednym z inwestorów, którzy powołali Capital36 FIZ.

Capital36 FIZ to fundusz zamknięty, o aktywach wartości 300-350 milionów złotych, a docelowo, za pięć lat - jak szacują przedsiębiorcy - nawet miliarda. Fundusz angażuje środki w projekty branży medycznej, spożywczej i rolnej.

Pierwszą inwestycją Capital36 FIZ, są regionalne szpitale kardiologiczne Allenort, z placówkami w siedmiu miastach w Polsce, między innymi w Warszawie, Ełku, Szczecinku czy Płocku. Capital36 FIZ kupił 40 procent ich udziałów i zapowiada rozbudowę placówek. Dzięki inwestycjom w klinikach Allenort mają pojawić się nowe oddziały medyczne.

bEsgAnDr

W portfelu funduszu mają znaleźć się również spółki z sektora rolnego - Ever Green Holding oraz Terra Investment. Obie prowadzą produkcję rzepaku, pszenicy oraz buraków cukrowych. Holding Ever Green inwestuje dodatkowo w produkcję mleka oraz roślin ozdobnych, głównie choinek.

Ponieważ Capital36 FIZ należy do tak zwanych _ funduszy zamkniętych aktywów niepublicznych _, może w niego zainwestować jedynie ograniczona grupa osób. Twórcy nie przewidują na razie poszerzania grona inwestorów.

Victoria Wejchert, która na powstanie funduszu przeznaczyła pieniądze po zmarłym w 2009 roku ojcu, Janie Wejchercie, zdradza że prowadzi zaawansowane rozmowy z kolejnymi przedsiębiorcami. Negocjacje związane z nowymi inwestycjami planuje zakończyć do końca roku.

Czytaj więcej w Money.pl

bEsgAnDx
bEsgAnDS
fundusze
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)