Notowania

fundusze dłużne
23.08.2013 13:34

Z tych funduszy dłużnych w ciągu tygodnia wycofano 1,3 mld dolarów

Odpływ środków można tłumaczyć spadkami na amerykańskim rynku długu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stanislaw Kowalczuk/East News)

W tygodniu kończącym się w środę 21 sierpnia z funduszy obligacji rynków wschodzących łącznie wycofano 1,3 mld dolarów wobec 0,8 mld dolarów wycofanych w poprzednim tygodniu - wynika z danych EPFR, przytoczonych w piątkowym raporcie banku UniCredit.

_ - Ostatni odpływ kapitału jest największy od tygodnia kończącego się 17 lipca i jednocześnie jest to drugi z rzędu tydzień, w którym kwoty wycofywane przez inwestorów rosną. Od 22 maja odpływy osiągnęły łączną sumę 20,4 mld dolarów, co już prawie całkowicie zniwelowało napływy rzędu 22,8 mld dolarów w pierwszych 21 tygodniach bieżącego roku _ - napisano w komentarzu UniCredit.

Zdaniem analityków banku odpływy kapitału z funduszy są silnie skorelowane ze spadkami na amerykańskim rynku długu.

_ - W ciągu ostatnich kilku tygodni widać było silną pozytywną korelację pomiędzy odpływami z funduszy poświęconych rynkom wschodzącym a rentownością amerykańskiej 10-latki. W tygodniu kończącym się 21 sierpnia długi koniec krzywej dochodowości wzrósł aż o 18 punktów bazowych do poziomu 2,89 procent. Ruch na treasuries był wywołany publikacjami danych w Stanach oraz komunikatem Fed _ - napisano._ _

_ - Jeżeli chodzi o perspektywy na przyszłość, nadal oczekujemy, że ruch kapitału na funduszach długu rynków wschodzących będzie zdeterminowany przez wieści z USA. Natomiast jasnym pozostaje, że dywersyfikacja pomiędzy funduszami poszczególnych krajów (...) będzie się utrzymywała _ - dodano.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: fundusze dłużne, fundusze, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz