PILNE
Średnie pensje rosną w skali roku; ale dwa ostatnie miesiące to spadki

Upadek bitcoina

W ubiegłym roku analitycy Saxo Banku wróżyli, że kurs bitcoina może wzrosnąć w ciągu roku nawet do ponad 2 tys. dol. Mieli rację - wzrósł, ale do poziomu 16 tys. dolarów! W przyszłym roku analitycy Saxo Banku wróżą dalszy rollercoaster w kryptowalutach.

Ich zdaniem w 2018 roku bitcoin osiągnie szczyt na poziomie powyżej 60 tys. dol. oraz kapitalizację rynkową w wysokości ponad 1 biliona dol., co będzie wynikiem uruchomionych w grudniu 2017 roku kontraktów futures w tej kryptowalucie. Kontrakty zyskają wielką popularność wśród inwestorów i funduszy, którym łatwiej jest handlować kontraktami niż faktyczną kryptowalutą na specjalnych giełdach.

Jednak później bitcoin straci swój blask, ponieważ Rosja i Chiny ograniczą lub nawet zakażą u siebie handlu niesterowanymi centralnie (przez siebie) kryptowalutami.

Po spektakularnym szczycie w 2018 r., cena bitcoina spadnie na łeb na szyję do poziomu 1000 dol.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
jan
2018-08-04 12:34
"Jednak później bitcoin straci swój blask, ponieważ Rosja i Chiny ograniczą lub nawet zakażą u siebie handlu niesterowanymi centralnie (przez siebie) kryptowalutami." Co z tego co wiem to w Rosji można było płacić bitcoinem za niektóre usługi podczas ostatnich mistrzostw świata, wiec po co mieli by zakazywać i się cofać. Cały świat idzie do przodu z tematem krypto tylko Polska jak zwykle zacofana.
jot er
2018-02-09 23:05
Bitcoin miał już swój wielki spadek - do 6000$. Obecnie odbił się od tego poziomu, cena wynosi 8500$. Możliwe jest, że malutka część pieniądza uciekajacego z giełd trafi na rynek krypto - wystarczyłoby to do bardzo silnych wzrostów. Przemawia za tym coraz lepszy stosunek ludzi "decydujących" do kryptowalut po ostatnich przesłuchaniach w Senacie. Najwyraźniej tam atmofsera wokół krypto sie ociepla, głosno sie mówi o zaletach technologii. Inaczej niż u nas, niestety.
sads
2018-02-09 21:48
jeśli w momencie debiutu na giełdach bitcoin spadł na tzw. łeb i szyję to znaczy że wielki biznes nie pokochał bitcoina i to powinien byc koniec tematu.
Pokaż wszystkie komentarze (47)