Składka audiowizualna, która będzie pobierana wraz z rachunkiem za prąd, wyniesie 15 zł miesięcznie, czyli 180 zł rocznie. Abonament RTV w nowej wersji będzie płacić każdy odbiorca energii elektrycznej, nawet, jeśli nie posiada odbiornika telewizyjnego. Obowiązek zapłaty będzie dotyczył osobno każdego punktu poboru. Może się więc okazać, że jedna rodzina zapłaci 180 zł, ale inna nawet 900.

Od obowiązku zapłaty będą zwolnione osoby powyżej 75. roku życia, niepełnosprawni, kombatanci i wdowy po nich, inwalidzi, osoby posiadają ulgę do pobierania dodatku energetycznego oraz osoby uprawnione do świadczenia opiekuńczego lub do świadczenia wychowawczego na pierwsze dziecko. Częściowo obłożeni składką będą głusi i niewidomi.

Pobieranie opłaty audiowizualnej wraz z rachunkiem za prąd nie jest innowacyjnym rozwiązaniem, niektóre kraje stosują je od lat. W Europie nadal też istnieją państwa, w których abonament jest odrębną opłatą tak, jak jest jeszcze obecnie w naszym kraju.

Oto, ile za opłatę audiowizualną płacą obywatele innych krajów Europy i jak radzą sobie z kwestią finansowania mediów publicznych.Polski rząd chce wprowadzić nową opłatę audiowizualną, która zastąpi stary abonament. Składka audiowizualna, która będzie pobierana wraz z rachunkiem za prąd wyniesie 15 zł miesięcznie, czyli 180 zł rocznie. Abonament RTV w nowej wersji będzie płacić każdy, kto otrzymuje rachunek za energię elektryczną nawet jeśli nie posiada odbiornika telewizyjnego. Obowiązek zapłaty będzie dotyczył osobno każdego punktu poboru.

Od obowiązku zapłaty będą zwolnione osoby powyżej 75 roku życia, niepełnosprawni, kombatanci i wdowy po nich, inwalidzi, osoby posiadają ulgę do pobierania dodatku energetycznego oraz osoby uprawnione do świadczenia opiekuńczego lub do świadczenia wychowawczego na pierwsze dziecko. Częściowo obłożeni składką będą głusi i niewidomi.

Oto jak inne kraje europejskie radzą sobie z kwestią finansowania mediów publicznych.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
2018-04-08 19:43 Tysiącznik na forum
Dlaczego ja mam opłacać bolszewicki system medialny na którego treść programową nie mam żadnego wpływu? Na razie zmuszony jestem przez system opłacać na wszystkich kanałach radiowych i telewizyjnych oprócz kilku, ciągle powtarzające się reklamy. Nie mam żadnego wyboru. Chcąc oglądać tych kilka ciekawych kanałów bez emitowania i przerywania programów reklamami, zmusza się mnie bez mojej zgody do kupna i oglądania całych pakietów, nie programów lecz reklam a przy okazji wiecznych powtórek, które przechodzą z kanału na kanał, zapełniając w ten sposób sobie czas antenowy. Naszym kosztem!!!! O innych z tego tytułu szkodliwych działaniach mediów nie wspomnę.
Jak nazwać ten medialny dyktat?....
bobek988
85.178.67.* 2018-03-18 18:42
nastepny poj..ny redaktor przelicza euro na polskie zloty bez uwglednienia zarobkow w tych krajach .... rece opadaja. iloraz inteligecji chyba na minusie ...
Dyzio 10
91.200.25.* 2018-03-18 17:37
A proszę odpowiedzieć jakie są zarobki w innych krajach i ile paliwa można kupić za godz pracy a ile u nas
Zobacz więcej komentarzy (654)