Posłowie PiS, Adam Hofman, Mariusz Kamiński i Adam Rogacki wzięli z kasy Sejmu kilkanaście tysięcy złotych na podróż samochodami do Hiszpanii, a faktycznie polecieli tanimi liniami lotniczymi. 30 października polecieli do Madrytu na posiedzenie Komisji Zagadnień Prawnych i Praw Człowieka Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Po krótkim śledztwie dziennikarzy okazało się także, że posłowie prawie nie uczestniczyli w obradach. Hofman i Rogacki wcale nie pojawili się na sali, a Kamiński uczestniczył tylko w jednej z sesji.

Co gorsza, żony polityków wywołały awanturę na pokładzie samolotu, którym delegacja wracała do Polski. Według relacji jednego z pasażerów lotu, kobiety chciały wypić własny alkohol, czego zabrania regulamin linii lotniczych. Dopiero groźba lądowania i obarczenia ich kosztami miała uspokoić żony posłów.

Kiedy o podróży do Hiszpanii zrobiło się głośno w mediach, posłowie wysłali do Kancelarii Sejmu pisma wyjaśniające, dlaczego wybrali ostatecznie przelot samolotem, a nie przejazd samochodem. Tłumaczyli się, że w ostatniej chwili zdecydowali się na lot, ponieważ zmieniły się plany związane z kampanią wyborczą. Politycy, Deklarowali też, że zwrócili już zaliczki na przejazd samochodami na konto Kancelarii Sejmu.

Adam Hofman, Mariusz Kamiński i Adam Rogacki zostali najpierw zawieszeni w prawach członków partii, a następnie 10 listopada usunięci z Prawa i Sprawiedliwości. Wniosek o usunięcie ich z partii złożył sam prezes PiS Jarosław Kaczyński. Sprawa może mieć ciąg dalszy, ponieważ sprawą dziś zajęła się prokuratura. Tak zwana "Afera Madrycka" może okazać się dla PiS dotkliwa w skutkach podczas zaplanowanych już na najbliższy weekend wyborów samorządowych.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
m-53
213.108.152.* 2015-10-23 19:49
Ciekawe, że coś sprzed roku nagle pojawiło się na pierwszej stronie.
wmwm1939
195.68.192.* 2015-10-05 11:32
Myślicie, że tylko trzech posłów pis to oszuści?
Rozczarowana
46.112.158.* 2014-11-13 12:31
Niedość, że polecieli na konferencję, w której nie wzięli udziału to zabrali ze sobą swoje żony. Super zabawa za nasze pieniądze a zasiłki i emerytury ZUS zabiera bo pieniędzy nie ma. Wstyd!!!
Afera za aferą i to w różnych ugrupowaniach partyjnych, kłamstwa i oszustwa dotyczą niemal wszystkich w polityce tylko nie zawsze o tym wiemy. Patrząc na zarys historyczny działania partii i ludzi w nich działających, nie wyjaśnionych spraw ponownie widać te same uśmiechnięte twarze na bilbordach... Nie ma na kogo głosować !!! Zenada polityczna !!! Ja nikomu nie wierzę, każdy z nich chce tylko władzy i kasy... a my dalej będziemy musieli niekiedy pracować w haniebnych warunkach, płacić podatki, stać w kolejkach u lekarzy przez lata i walczyć z systemem by móc nędznie przetrwać... Politycy wstydźcie się !!! Bo wśród nas młodych ludzi nie ma dla was już mandatu zaufania. Zmuszacie nas do opuszczania rodzić, opuszczania kraju w poszukiwaniu pracy za granicą rozrywając wiezi bo Wy nie umiecie żądzić w naszym pięknym kraju a Polskę doprowadzacie do nędzy politycznej!! Smutne to....
Zobacz więcej komentarzy (16)