O aferze Art-B, Bagsiku, Gąsiorowskim i oscylatorze usłyszał swego czasu każdy Polak. Dziś po 25 latach bohaterowie skandalu opowiadają o początkach działalności firmy Art-B, jak się wzbogacili wykorzystując lukę w polskim systemie bankowym, co robili na emigracji i jak pomogli tysiącom Żydów przedostać się do Izraela.

Piotr Pytlakowski rozmawia z szefami Art-B w wydanej właśnie nakładem wydawnictwa Czerwone i Czarne książce "Ścigani". Bagsik i Gąsiorowski opowiadają mu, że znali się ze środowisk protestanckich i razem jeździli na te same obozy. Wspólne interesy zaczęli robić, gdy Andrzej Gąsiorowski, wtedy młody, sfrustrowany niskimi zarobkami lekarz, potrzebując pomocy w swoim pierwszym biznesie zwrócił się do Bagsika, który już prężnie działał w swojej firmie Art-B.

- Zaczął opowiadać, że robi jakieś interesy z kawą, ale ma kłopot z księgowością. Obiecałem, że mu pomogę. Pojechałem do Wałbrzycha, ogarnąłem temat - wspomina Gąsiorowski. Za wypisanie faktury oddał swojemu przyszłemu biznesowemu partnerowi połowę prowizji jaką otrzymał, czyli 15 tysięcy dolarów, co w tamtym czasie było sporym zarobkiem. Jak wspomina: "to było na zasadzie partnerskiej i on zaraz mi się zrewanżował. Przyjechał wtedy, skończyliśmy transakcję, potem na obiedzie dał mi złoty rolex, kluczyki do bmw i 40 procent udziału w firmie Art-B. Oraz stanowisko wiceprezesa. I tak przestałem być lekarzem."

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
polak1980
217.168.134.* 2019-12-11 13:20
Oby więcej takich przediębiorczych ludzi. Nasz kraj jednak takich potrafi tylko zamykać a przestępców wynosić na stołki prezydenckie i rządowe.
Re:
37.47.102.* 2018-02-26 19:16
Bagsik znowu siedzi. Za piramidę finansową i za pranie brudnych pieniędzy.
Miron Warszawski
188.146.164.* 2018-02-24 18:34
Albo ktoś ważny w WSI zmarł albo nie wiem co...
Bez parasola od góry by nic nie zrobili.
Jedni z tych co kraj rozsprzedali za bezcen.
Ale nie wszyscy działali i działają na rzecz Rzeczypospolitej. Na pohybel agentom.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Zobacz więcej komentarzy (286)