Za prekursora fotografii lotniczej uznaje się francuskiego fotografa i baloniarza Gasparda-Féliksa Tournachona, znanego bardziej jako ,"Nadar". Choć jego prace nie przetrwały do współczesnych czasów, on i jego zdjęcia Paryża wykonane z wysokości 260 stóp w połowie XIX w. to prawdziwe początki aerofotografii.

Dziś, dzięki nowym technologiom, świat lotniczej fotografii otwiera się dla każdego. Stąd też pomył na konkurs fotograficzny, nie tylko dla zawodowców.

Drone Award, to stosunkowo młody konkurs, który jednak od razu przyciągnął ogromne zainteresowane. W przedsięwzięciu organizowanym przez Stowarzyszenie Art Photo Travel w ubiegłym roku zgłoszono ponad 4000 prac z całego świata! Tu wyróżnione w kategorii Ludzie zdjęcie  "Sportsmen Under the Sun" autorstwa Senrong Hu.

Za kilkanaście dni czeka nas finał drugiej edycji konkursu dla zdjęć i filmów wykonanych z dronów, jak również z samolotów, helikopterów, balonów czy lotni. Dziś prezentujemy nagrodzone w poprzedniej edycji fotografie. Zobaczcie sami, jak wygląda Ziemia z wysokości kilkuset, a nawet kilku tysięcy metrów.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie