Mark Zuckerberg, Facebook

Co roku największe emocje budzi koszt utrzymania prezesa najpopularniejszego serwisu społecznościowego. Co prawda on sam zrzekł się wynagrodzenia i od lat za swoją pracę pobiera jedynie symbolicznego dolara, jednak zapewnienie mu komfortu pracy, a przede wszystkim bezpieczeństwa, jest już o wiele kosztowniejszą sprawą.

Jak wynika z rocznego raportu finansowego Facebooka osobista ochrona Marka Zuckerberga i jego rodziny w ubiegłym roku pochłonęła... 7,3 mln dol.

Na taką sumę złożyły się instalacja i utrzymanie ochrony w rezydencji szefa Facebooka. Dla bezpieczeństwa firma czarteruje również swojemu prezesowi prywatny samolot do wszelkich podróży, zarówno służbowych jak i osobistych. To kolejne 1,5 mln dol.

Jak możemy przeczytać w raporcie firmy, "koszty całościowego programu ochrony są odpowiednie i niezbędne ze względu na znaczenie Marka Zuckerberga dla Facebooka".

Z podobnego wsparcia korzysta również dyrektor operacyjna Facebooka Sheryl Sandberg, której ochrona pochłonęła w ubiegłym roku 2,7 mln dol.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie