Magazyn "Fortune" co roku publikuje listę najbardziej wpływowych kobiet. W tegorocznym  zestawieniu znalazły się 22 panie, zasiadające w fotelu prezesa. Do rankingu dołączyło dziewięć nowych, 10 natomiast z niego wypadło. Najboleśniejsze odejście zaliczyła prezes Yahoo Marissa Mayer, której nie udało się uratować firmy.

Tworząc swoją listę redaktorzy magazynu "Fortune" biorą pod uwagę między innymi wielkość i znaczenie prowadzonego biznesu dla globalnej gospodarki, kondycję i strategię firmy oraz wpływ społeczny i kulturowy, jaki kobiety wywierają.

Ponieważ na liście mogą się znaleźć tylko panie u władzy, zabrakło w tym zestawienia Hillary Clinton, której - jak zauważyli twórcy rankingu - już udało się wywrzeć większy wpływ na naród amerykański niż jakiejkolwiek kobiecie w ostatnich latach.

Potęga płci pięknej z rankingu magazynu "Fortune" przejawia się między innymi w postaci różnorodnych branż, w których działają. Dziesięć najbardziej wpływowych kobiet zarządza nie tylko firmami technologicznymi, ale też tymi z branży obronnej i spożywczej. W top 10 znajduje się również gigant finansowy i jeden stuletni koncern.

Zobacz, kim są najbardziej wpływowe kobiety na świecie.

Czytaj także
Polecane galerie