Ludzie lubią kompaktowe kombi. Nie są tak drogie jak klasa średnia, a często okazują się być równie praktyczne. Potrafią też dawać frajdę z jazdy. Poza tym, takim autem można pojechać na dalszą wyprawę z całą rodziną i zabrać jeszcze sporo bagażu. W przypadku testowanej Hondy Civic Tourer - bardzo dużo.

Mam pewien kłopot z opisem wyglądu najnowszej generacji Civica "w kombi". Abstrahując od oczywistej prawdy o różnych gustach, nie do końca potrafię się określić nawet ze swoją własną opinią na temat tego auta. Dlaczego, zapytacie? Powód jest prosty.

Tył Hondy, mówiąc delikatnie, nie powala. Nie trafiają do mnie te lampy o dziwnym kształcie, połączone ze sobą czerwonym pasem biegnącym tuż pod szybą. Zupełnie inaczej ma się sprawa z profilem Tourera. Moim zdaniem jest świetny. Auto jest masywne, ale nie za ciężkie, nie sposób przy tym odmówić mu sportowego pazura. Bardzo efektownie prezentują się duże (tutaj 17-calowe) felgi ze stopów metali lekkich o prostym, ale atrakcyjnym wzorze. Z tej perspektywy Civic wygląda jak autostradowy lodołamacz. Ostry przód, proporcjonalne drzwi i bardzo ciekawie narysowana, klinowata linia tylnych okien sprawiają, że w takiej postaci kupuję go w ciemno.

Ale jest jeszcze przód, więc co z nim? I tu znowu mam problem, bo z jednej strony podoba mi się, a z drugiej brakuje w nim szczypty szaleństwa. Duże, srebrne logo Hondy ładnie się prezentuje na czarnym, pokaźnym "grillu", ale reszta do mnie nie przemawia. Dlatego jeśli ktoś mnie zapyta, czy podoba mi się przód najnowszego Civica, odpowiem "i tak, i nie". Składając to wszystko razem, aktualna generacja japońskiego kompaktu jest na pewno odważnie i ciekawie zaprojektowana, ale można się domyślać, że zdobędzie tylu zwolenników, co przeciwników swojego wyglądu.

TestySamochodowe.pl
Czytaj także
Polecane galerie
gejs
91.241.5.* 2015-02-20 12:36
szit jakich mało