Huawei Technologies Warszawa

Huawei przebojem podbił Polskę. Debiutował w Polsce prawie 15 lat temu, razem z innym chińskim koncernem z tej branży - ZTE Corp.

Huawei zaczynał od dostaw sprzętu i budowy sieci transmisji. Dziś ponad 90 proc. Polaków rozpoznaje tę markę, głównie dzięki produkowanym pod nią smartfonom, tabletom i od niedawna również laptopom. Dziś co trzeci smartfon sprzedawany w kraju produkowany jest właśnie przez tego chińskiego producenta.

Ale Huawei to przede wszystkim dostawca sprzętu telekomunikacyjnego. Od lat współpracuje w Polsce z operatorami telekomunikacyjnymi, takimi jak Polkomtel, Orange, P4, T-mobile i Exatel, dostarczając im sprzęt najnowszej generacji.

Ponadto rozwiązania firmy są również szeroko stosowane w sektorze publicznym. Dowodem na to jest szereg zrealizowanych projektów, m.in. dla PKP PLK, PKP, ZUS, Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Ministerstwa Kultury i NFZ.

Nie wiadomo, jak skandal szpiegowski wpłynie na plany koncernu w Polsce, bo te są ambitne. W połowie ubiegłego roku szef gabinetu politycznego premiera  Marek Suski po wizycie w Pekinie zdradził, że Huawei rozważa utworzenie w okolicach Warszawy nowego centrum naukowo-technicznego.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie