Są samochody, które budzą pożądanie. Takie, których plakaty wiszą na ścianach lub chłopcy mają ustawiane są jako tapety w smartfonach, a każdy fan motoryzacji marzy o tym, aby kiedyś wejść w posiadanie któregoś z tych cacek. Do tej grupy samochodów zdecydowanie nie należy nasz dzisiejszy bohater - Hyundai i10. Czy przynajmniej w swojej klasie i10 jest supersamochodem?

Wystarczy spojrzeć przez chwilę na karoserię Hyundaia i10, aby zobaczyć, co jest przeznaczeniem tego samochodu: manewrowanie po ciasnych, osiedlowych lub sklepowych parkingach, przeciskanie się w korkach. Ale czy da się z małego Hyundaia zrobić samochód bardziej wielofunkcyjny?

Traf chciał, że i10 miałem do pokonania kilkusetkilometrową trasę, w śladzie której było wszystko, co polska sieć drogowa ma do zaoferowania - miasto, drogi krajowe oraz autostrady. Przekonajmy się, jak poradził sobie w takim otoczeniu mieszczuch z Korei.

Muszę się przyznać, że miło zaskoczyłem się widząc po raz pierwszy testowy egzemplarz Hyundaia. Powiedzmy sobie szczerze - poprzedniej generacji klienci nie wybierali ze względu na atrakcyjną linię nadwozia. Tymczasem wprowadzony niedawno na rynek nowy i10 przemienił się w jednego z ładniejszych przedstawicieli segmentu A.

Wygląda zadziornie i ciekawie, zwłaszcza z przodu. Sporo uroku dodają mu felgi o atrakcyjnym wzorze i bardzo przyjemny kolor lakieru. Samochód może nie jest aż tak designerski i przyciągający wzrok jak nowa Toyota Aygo, jednak w moim rankingu na najładniejsze mieszczuchy miałyby zapewnione miejsce na podium, tuż za japońskim konkurentem.

TestySamochodowe.pl
Czytaj także
Polecane galerie
edeq
109.243.192.* 2014-12-18 04:23

Aby stać się posiadaczami tego miejskiego wozidełka, musimy uszczuplić nasze konto bankowe o około 50 tys. złotych

Bez przesady, nowy kosztuje od 32tys. zł, a za 38tys. można kupić całkiem przyzwoitą wersję.