Michał Sołowow

Majątek: 3,2 mld dol.

W tym roku na szczycie zestawień najbogatszych Polaków króluje Michał Sołowow. Jego majątek magazyn Forbes, opracowujący doroczne zestawienie najbogatszych ludzi świata, szacuje na 3,2 mld dol. W krajowych rankingach najzamożniejszych Polaków, jego fortuna wyceniana jest na 13,31 mld dol.

Biznesmen, nazywany "najszybszym" milionerem w Polsce. Najcenniejszym składnikiem jego majątku pozostaje Synthos, który jest największym w Europie producentem polistyrenu do spieniania. Koncern wytwarza też składniki do produkcji farb, suplementów diety czy środków ochrony roślin. Jest też trzecim największym na świecie producentem kauczuków syntetycznych, z których Michelin, Continental albo Goodyear robią opony.

Sołowow kontroluje też producenta podłóg Barlinek, sieć sklepów z dywanami Komfort czy producenta ceramiki sanitarnej i wyposażenia łazienek, firmę Cersanit z siedzibą w Kielcach.

Jednak jego wielomiliardowa (bez względu na to, czy liczymy ją w dolarach czy w złotówkach) fortuna wypada blado na tle najbogatszych biznesmenów z innych europejskich krajów.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie