W Polsce właściciele firm rodzinnych nie mają wielu narzędzi do zabezpieczenia dzieła swego życia po tym, jak sami zdecydują się na emeryturę. Jednym z rozwiązań mogłyby być fundacje rodzinne. Aktualnie w Polsce nie ma możliwości powołania takiego typu jednostki organizacyjnej. Zagranicą sięgnęło po nie wielu... Giorgio Armani, Ikea, Rolex to tylko niektóre firmy zarządzane w ten sposób.

Na taki krok zdecydował się również Jan Kulczyk, jednak w tym celu musiał swoją fundację rodzinną założyć w Wiedniu, bo w Polsce, nie ma takiej możliwości.

To pokazuje, jak ważny to temat, gdyż brak odpowiednich regulacji w kraju może przyczynić się od odpływu kapitału z Polski i to nie małego.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Kix
2018-06-22 22:52
Jak już przytaczacie dr.Oetkera to może przytoczycie dr.Witta? Co o nim wiecie?Może inna mafia jest lesza od polskiej ,która chciała się uprawomocnic?
adam
2018-06-21 22:59
Kulczyk to nie ta sama kategoria biznesmenow, nie mozna porownywac biznesmenow ktorzy uczciwie powoli zgodnie z prawami wolnego rynku budowali swoje imperia, z jakims chlopem co to robil przkrety z panstwem i wykradal za lapowy od politkow majatek narodowy, ludzie opanujecie sie , nie robcie sobie wstydu, Gdyby kulczyk nie mial dostepu do zadnych panstwowych przewalow, dzis sprzedawalaby w kiosku gazety, albo krecil pizze.
Kaktus
2018-06-21 15:13
Szukam osób do wspólnych inwestycji na Hot forex
Pokaż wszystkie komentarze (44)