W styczniu premier Beata Szydło odwołała Adama Jassera (na zdjęciu) ze stanowiska prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Do tej pory nie wyłoniono jego następcy.

Wybór odpowiedniego kandydata na stanowisko prezesa UOKiK jest niezwykle istotny. Chodzi przede wszystkim o to, aby nieuczciwe firmy, które otrzymają od niego karę, nie miały argumentów, aby od decyzji się odwołać.

Jasser stał na czele UOKiK od marca 2014 r. Zastąpił na tym stanowisku Małgorzatę Krasnodębską-Tomkiel, która w czasie niespełna sześciu lat spędzonych na tym stanowisku była uczestnikiem rozbicia między innymi słynnego kartelu cementowego.

Oto najwyższe kary, jakie do tej pory nałożyli prezesi UOKiK-u.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
mniu
87.199.79.* 2017-05-07 11:34
a pzu pani beata obiecała i co...
Wacek666
178.42.103.* 2017-03-19 09:32
Bez względu na to jaki jest rząd
, nikt od lat nic nie robi z monopolistycznymi praktykami firm farmaceutycznych, choć już nie raz tę sprawę poruszałem oficjalnie, widać dla rządu jest dobrze że firmy te niszczą małe Polskie hurtownie i apteki, które nie są w w dużych sieciach lub grupach zakupowych.Chociaż, gdyby się ci z rządu chcieli nad tym pochylić, to z nałożonych kar administracyjnych za działania monopolistyczne mieli by parę milijardów na swoje kochane 500+, no ale przecierz Łanda ani Radziwiłł pewnie Morawieckiego o tym nie informują, bo przecież stałe dobre kontakty z firmami farmaceutycznymi ( cotygodniowe spotkania z przedstawicielami firm farmaceutycznych tz. Śniadania wtorkowe są bardziej interesujące), można np. Wtedy odkryć że w Polsce koniecznie trzeba wprowadzić dodatkowe obowiązkowe szczepienia za które zapłaci rząd
postępowy
31.0.123.* 2017-03-19 08:21
A kiedy wezmą się za firmy ubezpieczeniowe
Zobacz więcej komentarzy (42)