Najwyższe kary nałożone przez UOKiK. Oto firmy, które zapłaciły miliony za praktyki monopolistyczne
Zgodnie z ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów prezes UOKiK ma możliwość nakładania na przedsiębiorców kar finansowych nie tylko za praktyki monopolistyczne, ale też za zmowy cenowe, mylne lub niepełne informacje dotyczące ofert czy też wprowadzanie konsumentów w błąd. Jednak to za porozumienia ograniczające konkurencję urząd nakłada najwyższe kary. Oto ile musieli zapłacić nieuczciwi przedsiębiorcy za takie praktyki.
W styczniu premier Beata Szydło odwołała Adama Jassera (na zdjęciu) ze stanowiska prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Do tej pory nie wyłoniono jego następcy.
Wybór odpowiedniego kandydata na stanowisko prezesa UOKiK jest niezwykle istotny. Chodzi przede wszystkim o to, aby nieuczciwe firmy, które otrzymają od niego karę, nie miały argumentów, aby od decyzji się odwołać.
Jasser stał na czele UOKiK od marca 2014 r. Zastąpił na tym stanowisku Małgorzatę Krasnodębską-Tomkiel, która w czasie niespełna sześciu lat spędzonych na tym stanowisku była uczestnikiem rozbicia między innymi słynnego kartelu cementowego.
Oto najwyższe kary, jakie do tej pory nałożyli prezesi UOKiK-u.
, nikt od lat nic nie robi z monopolistycznymi praktykami firm farmaceutycznych, choć już nie raz tę sprawę poruszałem oficjalnie, widać dla rządu jest dobrze że firmy te niszczą małe Polskie hurtownie i apteki, które nie są w w dużych sieciach lub grupach zakupowych.Chociaż, gdyby się ci z rządu chcieli nad tym pochylić, to z nałożonych kar administracyjnych za działania monopolistyczne mieli by parę milijardów na swoje kochane 500+, no ale przecierz Łanda ani Radziwiłł pewnie Morawieckiego o tym nie informują, bo przecież stałe dobre kontakty z firmami farmaceutycznymi ( cotygodniowe spotkania z przedstawicielami firm farmaceutycznych tz. Śniadania wtorkowe są bardziej interesujące), można np. Wtedy odkryć że w Polsce koniecznie trzeba wprowadzić dodatkowe obowiązkowe szczepienia za które zapłaci rząd