Finanse i bezpieczeństwo publiczne - 3 proc.

W tej kategorii premier zdobyła łatwo pierwsze punkty, bo de facto, gdy wygłaszała swoje expose, projekt ustawy rewaloryzującej emerytury i renty w 2015 roku, wpływał właśnie do Sejmu. Stosowne przepisy przygotował jeszcze rząd pod wodzą Donalda Tuska, ale polityczne owoce z tej zmiany zbiera już Ewa Kopacz.

Zwiększenie wydatków na polską obronność do równowartości 2 proc. PKB Osiągnięcie poziomu 2 proc. PKB w wydatkach na obronność ma nastąpić w 2016 r.
Zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego Polski Rząd przygotował projekt regulacji, które wprowadzają koncesję na sprzedaż w Polsce węgla z zagranicy (wydawał je będzie Urząd Regulacji Energetyki). Projekt określa też wymogi jakościowe węgla i zmiany w prawie zamówień publicznych preferujące produkty z UE. Nowelizację Prawa energetycznego wprowadzającego koncesję na handel zagranicznym węglem Sejm przyjął 7 listopada.
Rewaloryzacja emerytur i rent 21 listopada prezydent podpisał nowelizacje ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, za sprawą której w 2015 r. minimalny wzrost świadczenia emerytalnego i rentowego wyniesie 36 zł. Rozwiązanie obejmie tych emerytów i rencistów, których świadczenie jest niższe niż 3300 zł. Państwo przeznaczy na ten cel 3,8 mld zł w 2015 r.
39 mln zł dla żołnierzy i oficerów służących dłużej Wedle zapowiedzi premier Kopacz z expose pieniądze te mają być wyasygnowane na początku 2015 r.

Dalej o tym, co rząd premier Kopacz zrobił w sferze podatków i jak ułatwia życie przedsiębiorcom

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
przedsiębiorca500
178.42.89.* 2015-03-12 10:41
błagam ja nie chcę szkoleń dla pracowników bo są wyszkoleni ja potrzebuję pracy dla mnie i dla ludzi których mam zatrudnić , jest taki zastój że ja poprostu bankrutuję a nie mam takich układów aby zdobyć kontrakty więc nie oddam juz podatku do naszego budżetu a banki nie powiedzą prosze nie oddawać
mat49
78.8.112.* 2015-02-09 21:21
CO SPEŁNIŁA KOPACZ? NIC . I NIE TRZEBA Z CIEMNIAĆ LUDZIOM I OPOWIADAĆ BAJKI NA DOBRANOC, DO TEGO TRZEBA CHĘCI I ROZUMU, A RZĄDZIĆ POLSKĄ TRZEBA HARYZMY I ZAPARCIA, A NIE BRAĆ KOLESI I KOLEZANKI DO RZĄDZENIA.U MNIE NIE MA POPARCIA I NIE BĘDZIE MIAŁA P.O .
Srinagarindra
77.45.44.* 2015-01-26 21:42
Bezczelna propaganda w wysokości 13 procent ! Gierek to był mały pikuś ! Siedem procent za niedorobione pendolino w sytuacji, gdy Niemcy kupują polskie pociągi nawet mając na uwadze najwyższe dla Niemca dobro a więc dobro niemieckiej firmy to chyba wystarczy. Ilu pojedzie tym pendolino ? Co ma z niego Wielkopolska - a co Polska C zaczynająca sie za Obornikami do Bałtyku w górę ? Co mamy z autostrad i dróg szybkiego ruchu jak ich nie mamy ? Jakie sukcesy ? A chyba ze to, że utrzymują się przy ZŁOTYM KORYCIE !
Zobacz więcej komentarzy (50)