Dominika Kulczyk

Najbogatsza obecnie Polka, której majątek szacowany jest na 7,1 mld zł, z powodzeniem łączy macierzyństwo z działalnością charytatywną i biznesową.

Po śmierci ojca, Jana Kulczyka, odziedziczyła wraz z bratem stworzone przez niego imperium. Po trwającym kilka lat podziale aktywów ostatecznie Dominika przejęła firmę Polenergia z branży energetycznej. Miliarderka skupia się także na działalności "pomocnej w rozwiązywaniu problemów społecznych". Jest prezesem założonej przez siebie Kulczyk Foundation.

Równocześnie wychowuje dwójkę dzieci z małżeństwa z Janem Lubomirskim-Lanckorońskim, z którym rozwiodła się w 2013 r. po 12 latach małżeństwa.

Jaką mamą jest najbogatsza Polka? W jednym z wywiadów Dominika Kulczyk opowiedziała, że stara się być mamą uśmiechniętą i sprawiedliwą. Czyta swoim dzieciom i stara się własnym przykładem pokazywać, jak żyć.

- To moje dzieci zainspirowały mnie do tego, by pojechać w świat i pomagać innym, a potem o tym opowiedzieć - mówiła w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" autorka cyklu reportaży pt. "Efekt Domina". W swoje podróże zabiera już dzieci.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie