Sposób na miliony: sport

Twierdzeniom, że milionerem przed 40. rokiem życia zostają tylko dziedzice, którym los i majątki rodziców dopomogły w karierze, przeczą najlepsi polscy sportowcy. Są to zarazem jedni z najlepszych biznesmenów wśród sportowców.

Robert Lewandowski w wieku 28 lat zadebiutował na 13. miejscu w zestawieniu najbogatszych przed 40-tką, a jego majątek "Wprost" szacuje na 211 mln zł. To głównie dochody z piłki, ale także przychody z licznych kontraktów reklamowych, w które jest zaangażowany. Coca-Cola, Head&Shoulders, T-Mobile, Huawei - to tylko niektóre z koncernów, które dają zarobić Lewandowskiemu.

Kolejną milionerką wśród sportowców jest Agnieszka Radwańska (miejsce 27. zestawienia). 27-letnia tenisistka na korcie zarobiła już majątek szacowany na 105 mln zł. Nic dziwnego, że zaliczana jest do najlepiej zarabiających sportsmenek nie tylko Polski, ale i świata.

W nieco odmienny sposób na sporcie milionów dorobił się również 39-letni Marek Kamola, udziałowiec Benefit Systems, którego majątek został oszacowany na 183 mln zł. W tym przypadku zyski płyną nie z samodzielnie uprawianego sportu, ale od tysięcy zwykłych ludzi, którzy dzięki kartom Multisport ruszyli na podbój siłowni i fitness klubów.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie