Premier Beata Szydło ogłosiła dziś w Katowicach start programu Mieszkanie plus, a także podpisała listy intencyjne między spółką realizującą pilotaż programu Mieszkanie plus - BGK Nieruchomości a jednostkami samorządu terytorialnego. W ramach programu powstaną mieszkania w siedemnastu miastach Polski. Zgodnie z założeniami będą to mieszkania do wynajęcia, ale z możliwością nabycia do nich prawa własności.

- W Polsce deficyt mieszkań jest problemem nierozwiązywalnym. Zwłaszcza dla tych, którzy nie mają zdolności kredytowej - mówił w czerwcu na prezentacji programu minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. I jak dodał: około 40 proc. Polaków nie ma zdolności kredytowej, nie może kupić mieszkania i nie może wynająć mieszkania na wolnym rynku. Odpowiedzią na potrzeby mieszkaniowe Polaków ma być właśnie rządowy projekt Mieszkanie plus.

"Wiążemy z nim wszyscy ogromne nadzieje, ale przede wszystkim mam nadzieję i wierzę w to głęboko, że spełnię oczekiwania Polaków. Że wreszcie polskie rodziny będą mogły mieć pewność, że stać je będzie na posiadanie własnego, taniego mieszkania i że każda polska rodzina będzie miała szansę żeby stać się właścicielem takiego mieszkania. Żeby młodzi ludzie mogli bezpiecznie planować przyszłość" - mówiła premier Beata Szydło.

Zobacz, do kogo jest skierowany program Mieszkanie plus, gdzie będą budowane lokale, ile będzie wynosić miesięczna stawka za wynajem oraz kiedy będzie można odbierać pierwsze klucze.
Czytaj także
Polecane galerie