Elizabeth Holmes

Historii błyskotliwych karier, milionów zarobionych w kilka lat i utraconych w jeszcze szybszym tempie nie brakuje. Jedna z nich właśnie doczekała się sensacyjnego finału.

Elizabeth Homes, nazywana geniuszem medycyny, okrzyknięta najmłodszą miliarderką świata, która do niebotycznej fortuny doszła własnymi siłami, właśnie... została oskarżona przez amerykański rząd o nadużycia, oszustwa i defraudację.

Jej kariera zaczęła się w 2003 r. od założenia startupu Theranos, który obiecywał światu innowacyjną technologię zezwalającą na badanie krwi z niewielkiej ilości krwi pobranej z palca. Żadnych igieł, strzykawek, laboratoriów. Nic dziwnego, że inwestorzy pokochali ten pomysł na biznes i zainwestowali w Theranos ponad 724 mln dol.

Wycena firmy w rekordowym momencie sięgała 9 mld dol., co jednocześnie czyniło z Elizabeth Holmes, właścicielki połowy udziałów firmy, miliarderkę. Miała wówczas 30 lat.

Technologia, która miała zrewolucjonizować badanie krwi długo jednak nie potwierdzała swojej skuteczności. Gdy na jaw wyszło, że badania były najzwyczajniej w świecie fałszowane, inwestorzy natychmiast odwrócili się od Theranos.

Firma zbankrutowała a Elizabeth Holmes grozi nawet do 20 lat więzienia.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie