Zarobek: 300 mln dol.
Najlepszy pięściarz, najbogatszy celebryta i najlepiej wynagradzany sportowiec świata. W ciągu ostatnich 12 miesięcy zainkasował astronomiczną kwotę 300 mln dol. To rekord w historii sportu, żaden inny sportowiec nie zarobił dotychczas takiej sumy. Dodatkowo praktycznie to wpływy tylko i wyłącznie z jednej walki - starcia z Manny Pacquiao.

Floyd Mayweather Jr. to prawdziwa legenda boksu. Jest mistrzem świata federacji WBC i WBA w wadze półśredniej. Na swoim koncie ma 48 stoczonych walk. Wszystkie zwycięskie, w tym 26 przez nokaut.

Obecnie musi walczyć o odzyskanie odebranego tytułu mistrza świata WBO w wadze półśredniej, który zdobył pokonując Manny'ego Pacquiao w "bokserskim starciu wszech czasów".

Powodem jest zlekceważenie przepisów federacji WBO, które nie zezwalają na łączenie tytułów mistrza dwóch kategorii wagowych. Poza tym Mayweather nie zapłacił odpowiedniej opłaty sankcyjnej za starcie z Pacquiao. Bokser ma czternaście dni na odwołanie się od decyzji World Boxing Organization. Jeśli tego nie zrobi, straci pas.

Czy to zaszkodzi najbogatszemu sportowcowi świata?

Czytaj także
Polecane galerie