Obecność na półkach sklepowych licznych produktów z dopiskiem ,,Made in China" nikogo już nie dziwi. Jeśli jednak ktoś szedł kupować nowy samochód, sugerował się tym, skąd pochodzi dana marka. Obecnie przestaje to mieć większe znaczenie, ponieważ producenci już od dawna mają swoje fabryki w innych krajach niż rodzime - także w Chinach.

Rozpoczęcie produkcji przez największe marki w Państwie Środka nie oznacza jednak tego, że wkrótce nasze drogi zostaną zalane tanimi autami o marnej jakości. Chiny są obiecującym miejscem ze względu na ogromną liczbę potencjalnych kupujących i producenci najpierw chcą zaspokoić potrzeby tamtego rynku.

Przeniesienie tam produkcji jest podyktowane nie tylko wysoką chłonnością, ale również niekorzystnymi przepisami importowymi. Wysokie opłaty sprawiają, że dostarczanie i sprzedaż tam samochodów jest o wiele zbyt droga. Poza tym obecność w Chinach daje możliwość z korzystania o wiele tańszej siły roboczej.

Nic zatem dziwnego, że wielkie marki decydują się na zawiązywanie licznych joint ventures w celu uruchomienia produkcji na terenie Chin. Oto jedni z największych producentów, którzy zdecydowali się na taki krok.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
TISCO
5.172.235.* 2020-05-01 21:06
Chiny w dalszym ciągu pozostają fabryką świata. Mogą wyprodukować dosłownie wszytko o mistrzowskim zaawansowaniu technicznym. Mają już to do siebie, że lubią wzorować się na najlepszych hah. Dodatkowo, coraz to popularniejsze kontrole jakości zlecane przez zagranicznych importerów, przekładają się na minimalizację pomyłek podczas produkcji. I najciekawsza kwestia ceny.., gdzie wliczając już cło i transport, wciąż można dostać przykładowo maszynę w ok. 50% niższej cenie i nawet z lepszą jakością, aniżeli chciałoby się taką samą zakupić w Europie. Temat można śledzić na https://tisco-import.com/
AbcT
83.28.220.* 2016-01-09 23:05
Toyota ma 6 fairyland w Chinach. TOY-TOY.
Yaro407
78.8.3.* 2015-07-12 10:21
I co? Mam klikać?
S¶€rdålåj¢ie z takim artykułem.
Zobacz więcej komentarzy (57)