Najjaśniejsza gwiazda polskiej reprezentacji i jeden z najbardziej przedsiębiorczych polskich piłkarzy. Robert Lewandowski doskonale wie, jak zarządzać swoim kapitałem.

Inwestuje w nieruchomości i w ziemię. W 2014 roku został wspólnikiem polskiego funduszu venture capital - Protos VC. Firmę założyli przedsiębiorcy, którzy postanowili inwestować w internetowe startupy we wczesnym etapie ich rozwoju, kiedy ryzyko inwestycji jest najwyższe.

W portfolio funduszu znalazły się m.in takie firmy: Playgainer, właściciel serwisu Dogry.pl, modowy Allani.pl, program lojalnościowy na smartfony Kekemeke, e-commercowy Shoplo czy Position.ly, służące do poprawy widoczności stron i serwisów w wyszukiwarkach, a także Lokalny Rolnik, czyli internetowa platforma handlowa, oferująca sprzedaż lub zakup ekologicznej żywności prosto od krajowych dostawców.

Kapitan polskiej reprezentacji konsekwentnie buduje również swoją osobistą markę. Od zeszłego roku ma własny logotyp, a nazwisko Lewandowski jest już prawdziwą firmą, na której sukces pracuje również żona piłkarza - Anna Lewandowska.

Czytaj także
Polecane galerie