Jak informował money.pl, w Stawigudzie niedaleko Olsztyna powstanie 4-gwiazdkowy hotel i kompleks domków. W inwestycję zaangażowana jest Archidiecezja Warmińska, z którą firma BBI Development podpisała umowę.

Projekt ma powstać na dwóch działkach o łącznej powierzchni ok. 16,5 hektarów - ma je wnieść do inwestycji Archidiecezja Warmińska.  Jego koszt jest wstępnie szacowany na 300 mln zł. Udział w zysku Archidiecezji wyniesie 51 proc., zaś spółki zależnej BBI Development - 49 - proc.

Kompleks będzie otwarty, więc nieruchomość w na wpół kościelnym projekcie kupić będzie mógł każdy.

To niejedyna taka inwestycja duchownych.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Antek
2018-08-09 11:16
Biznes kleru to odgadnięta tajemnica wiary złoto i dolary.Czy oni znają ewangelię:zaprawdę powiadam wam ,że trudniej bogaczowi osiągnąć życie wieczne niż słoniowi przejść przez ucho igielne.Chyba ten kler biznesu jaja robi sobie z ludzi i Pana Boga.
fis
2018-07-21 20:33
niech budują inwestują nie mam nic przeciw ale dochody muszą być opodatkowane, uczciwie opodatkowanejak na moralistów przystało, cenniki za usługi i kasy fiskalne a nie za bóg zapłać i do kieszeni...to będzie dopiero dobra nowina !a nie ściema seminaryjna !
wac
2018-07-19 08:28
Przecież tą kasę którą dostają w nadmiarze od wiernych muszą gdzieś ulokować. Jedni dają na chore dzieci a drudzy budują hotele, zależy kto jakie ma serce.
Pokaż wszystkie komentarze (219)